.
گفت و گو
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 7182
تاریخ انتشار : 21 اسفند 1390 13:51

نحوه فعال سازي سرويس MMS همراه اول

نحوه فعال سازي سرويس پيام چندرسانه اي براي شبكه اپراتور اول به دو روش مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطي و تماس با شماره 1868 جهت دريافت و تنظيم فرم ثبت نام در محل كار يا منزل انجام مي شود.

نود آی سی تی - سرويس پيام چند رسانه‌‌ای به منظور ارایه خدمات مناسب‌تر به كاربران شبكه تلفن همراه و برطرف كردن محدوديت‌هاي موجود در سرويس پيامك ارایه شده است كه در حال حاضر تعرفه سرويس پيام چند رسانه‌‌ای همراه اول تا 300 كيلوبايت، 500 ريال است.

سرويس پيام چند رسانه‌‌ای اين امكان را فراهم مي‌كند كه فايل‌هاي متني، صوتي، تصويري يا تركيبي از آن را به يك يا چند گيرنده ارسال شود.

از مزاياي اين سرويس مي‌توان به فعال‌سازي رايگان و نداشتن آبونمان ماهيانه، امكان ارسال فايل‌هاي متني، صوتي، تصويري يا تركيبي از آنها در قالب يك پيام تا حجم 300 كيلوبايت و فعال‌سازي سرويس مذكور اشاره كرد.

 

 دريافت تنظيمات گوشي

در روش اول ارسال نوع و مدل يا شماره سريال گوشي (IMEI) از طريق پيامك به شماره 8008 انجام مي‌شود.

در روش دوم مراجعه به بخش خدمات مشتركان، منوي GPRS بخش تنظيمات GPRS و MMS در سايت همراه اول (www.mci.ir) و روش سوم تنظيم دستي از طريق وارد كردن نقطه دسترسي همراه اول در منوي مربوطه در گوشي تلفن همراه است.

در صورتي كه در مرحله 1 مدل گوشي شناسايي نشد مي‌توان اينگونه عمل كرد كه با استفاده از كد #06 # * سريال گوشي (IMEI) روي صفحه تلفن همراه نمايش داده مي‌شود؛ سپس بايد شماره سريال 15 رقمي گوشي را از طريق پيام كوتاه به شماره 8008 ارسال كرد.

 

بسته آوا و نما:

مشتركان با خريد اين بسته به مبلغ 30 هزار ريال مي‌توانند در مدت يك ماه به ارسال 100 عدد MMS به دوستان و آشنايان اقدام كرده و علايق خود را با ايشان تقسيم كنند.

جهت فعال‌سازي بسته آوا و نما بايد عدد "1" را به شماره 8081 ارسال كنيد و پس از انجام مراحل فوق پيامك تاييد فعال شدن بسته حاوي تاريخ و زمان اعتبار بسته براي شما ارسال خواهد شد.

توجه شود كه در هر 24 ساعت تنها مي‌توان يك بار بسته را فعال كرد و در اين مدت خريد بسته جديد امكان‌پذير نيست. در صورت خريد بسته جديد قبل از اتمام اعتبار بسته قبلي، ميزان اعتبار بسته جديد به بسته قبلي اضافه خواهد شد.

 

ملاحظات و نكات مهم

امكان استفاده از سرويس مذكور و بسته آوا و نما در زمان قطع ارتباط تلفن همراه، ميسر نيست؛ سرويس پيام چند رسانه‌اي همراه اول با انجام تغيير نام قطع شده و مشترك جديد بايد جهت استفاده از سرويس مذكور مجددا آن را فعال كند.

براي تكميل فرم فعال‌سازي سرويس پيام چند رسانه‌‌اي توسط اشخاص حقيقي نام و نام خانوادگي شماره ملي و شماره تلفن همراه و براي اشخاص حقوقي نام و شماره ثبت شركت مورد نياز است.

البته سرويس پيام چند رسانه‌‌اي از سوي اپراتور دوم تلفن همراه (ايرانسل) هم با ويژگي‌ها و تعرفه‌هاي مختص به اين اپراتور در كشور عرضه مي‌شود.

گفتنی است مشترکان برای دریافت تنظیمات از طریق سایت همراه اول می توانند به این آدرس مراجعه کنند.

http://www.mci.ir/web/guest/gprs-and-mms-settings


نظر شمانمایش غیر عمومی