آخرین اخبار

Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 7897
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1391 11:51

تعرفه رومینگ بین الملل همراه اول دقیقه ای محاسبه می شود

تعرفه رومینگ بین الملل سیم کارت های دایمی همراه اول به صورت رند و به دقیقه محاسبه می شود به عبارتی دیگر برای تماس های کمتر از 60 ثانیه هزینه کامل یک دقیقه از مشترک اخذ می شود.

نود آی سی تی - مشترکانی که از سرویس رومینگ بین‌الملل استفاده می‌کنند، هزینه مکالمات آنها، بر اساس تعرفه‌های کشور میزبان محاسبه می‌شود.

قابل ذکر است، چنانچه مشترک ایرانی، در کشوری به غیر از ایران، به برقراری تماس مبادرت ورزد، این نوع تماس، با تماس داخلی متفاوت بوده و با نرخ تماس بین‌الملل به مقصد ایران محاسبه خواهد شد.

کسانی که به شهرهای مرزی ایران مسافرت می‌کنند، توجه داشته باشند که در صفحه LCD تلفن همراه‌شان IR-TCI و یا IR-MCI موجود باشد و اگر به غیر از این دو مورد به موارد دیگری برخورد کنند، حاکی از آن است که در حوزه سرویس اپراتور کشور همسایه قرار گرفته‌اند و کلیه مکالمات به صورت مکالمات بین‌الملل محاسبه می‌شود.

شایان ذکر است تعرفه‌های رومینگ متغیر بوده و توسط اپراتورهای طرف قرار داد تعیین می‌شود. بدیهی است با افزایش نرخ از طرف اپراتورهای مربوطه، تغییرات اعمال و در صورتحساب منظور می‌شود.

درهمین حال با راه‌اندازی سرویس CAMEL Roaming مشترکان اعتباری همراه اول نیز می‌توانند در کشورهای افغانستان، پاکستان، ارمنستان، قطر، اتریش، اسلونی، آذربایجان، سوریه، بحرین، تاجیکستان، بلژیک، ترکیه، گامبیا، امارات، عراق، ازبکستـان، اندونزی، هلند،عربستان وکویت، از سیم‌کارت‌های خود در این کشورها استفاده کنند.

قابل توجه است که همراه اول  در برخی از این کشورها با اپراتورهای مختلف تلفن همراه قرارداد منعقد کرده که تعرفه رومینگ بین الملل هر اپراتور با اپراتور دیگری در یک کشور واحد متفاوت است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی

پربیننده ترین ها >

پیشنهاد سردبیر >