در حال خواندن
اوپو برقراری تماس و چت بدون اینترنت را فراهم کرد
0

نود فناوری – اوپو تکنولوژی انحصاری مِش‌تاک (MeshTalk) را رونمایی کرد. این تکنولوژی ارتباطی غیرمتمرکز امکان برقراری تماس بدون اینترنت و بلوتوث را تا فاصله‌ی سه‌کیلومتری امکان‌پذیر می‌کند.
شرکت چینی اوپو تکنولوژی جدیدی رونمایی کرده که امکان برقراری تماس تلفنی و چت را در فاصله‌ای معمولی و بدون استفاده از اینترنت همراه یا وای‌فای یا بلوتوث فراهم می‌کند. این پروتکل مِش‌تاک (MeshTalk) نام دارد و سیستمی غیرمتمرکز و End-to-End است که می‌تواند فاصله‌ای سه‌کیلومتری را پوشش دهد. در محیط‌های شلوغی که امکان استفاده از رله‌های سیگنال بین دستگاه‌ها فراهم باشد، این مسافت می‌تواند به بیش از سه کیلومتر هم افزایش یابد.

دستگاه‌های اوپو می‌توانند شبکه‌ی محلی تک‌کاره‌ (ad hoc) را در محیطی وسیع ایجاد کنند و بدون نیاز به ایستگاه‌های پایه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. به‌ادعای این شرکت، مِش‌تاک تأثیر چندانی روی عمر باتری نمی‌گذارد و عملا می‌تواند ۷۲ ساعت در حالت Standby کار کند تا بتوان با کاربرانی که گوشی آن‌ها شارژ کمی دارد، در مواقع اضطراری تماس برقرار کرد.

هدف اوپو این است از مِش‌تاک در مواقعی که اینترنتدردسترس نیست یا جاهایی که شبکه‌های قدیمی بسیار شلوغ‌اند، مانند نمایشگاه‌ها و کنسرت‌ها و فرودگاه‌های خارجی، استفاده شود. هنوز مشخص نیست آیا این تکنولوژی با گوشی‌های کنونی اوپو کار می‌کند یا اینکه اوپو چه زمانی قصد دارد این قابلیت را عرضه کند؛ ولی احتمالا این هفته در MWC شانگهای همه‌چیز مشخص خواهد شد.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر