در حال خواندن
بدافزار جدید هزاران کاربر تلفن همراه را به دردسر انداخت
0

محققان از شناسایی بدافزار جدیدی خبر داده‌اند که هزاران برنامه را در گوشی‌های اندرویدی آلوده می‌کند و برای انتشار آگهی‌های ناخواسته به کار می‌رود.

نود فناوری – مهم ترین عامل تبدیل این بدافزار به یک تهدید خطرناک عدم امکان پاک کردن آن از روی گوشی ها و تبلت هاست. کارشناسان می گویند حذف بدافزار یاد شده با دشواری فراوان ممکن است و کاربران عادی از تخصص لازم برای این کار برخوردار نیستند.شرکت امنیتی Lookout Security که اولین بار موفق به شناسایی این بدافزار شد اعلام کرده که بدافزار مذکور با دستکاری برنامه های محبوب همراه مانند توییتر، اسنپ چت، فیس بوک و … خود را در درون آنها مخفی می کند و از طریق فروشگاه های همراه ثالث توزیع می گردد. برنامه های یاد شده از همه کارکردهای نسخه های اصل برخوردارند ولی پس از نصب امکان دسترسی به تمامی امکانات گوشی همراه را پیدا می کنند.سرقت اطلاعات ذخیره شده در گوشی و نمایش مکرر آگهی به منظور کسب درآمد از جمله کارکردهای بدافزار مذکور است. برخی افرادی که گوشی هایشان به این بدافزار آلوده شده مجبور به عوض کردن کل گوشی خود شده اند. بدافزار مخرب فوق در برنامه های فروشگاه Google Play وجود ندارد.تاکنون سه مورد از خانواده این بدافزار به نام های Shuanet، Kemoge و Shudun شناسایی شده اند. بررسی ها نشان می دهد تا به حال ۲۰ هزار برنامه همراه توسط این بدافزار دستکاری و توزیع شده اند.منبع:فارس

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر