در حال خواندن
تکذیب یک شایعه؛ سرویس تماس بان رایگان است
0

نود فناوری – شایعه جدید هزینه بر بودن سرویس تماس بان همراه اول متاسفانه در روزهای گذشته موج جدیدی از تخریب را بر علیه این اپراتور در شبکه‌های اجتماعی ترتیب داده شده، این در حالی است که همراه اول سرویس رایگان «تماس بان» را به منظور راحتی مشترکان خود راه‌اندازی کرد که در صورت در دسترس نبودن و یا خاموش بودن تلفن همراه مشترکان از کلیه تماس های دریافتی خود مطلع شوند.

به نظر می‌رسد تنها راه مقابله با شایعات منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی که این روزها نیز انواع اقسام آن را در تمامی حوزه‌ها شاهد هستیم، ایجاد کارگروهی مخصوص به این موضوع در یکی از ارگان‌های مسوول است تا به مرور زمان با استفاده از ابزارهای قانونی و برخوردهای قاطع با این شایعه پراکنان این معضل رو به کاهش بگذارد.

با این حال اپراتور اول  با صدور اطلاعیه‌ای رسمی از اساس این موضوع تکذیب کرده است. همراه اول اعلام کرد استفاده از سرویس «تماس بان» کاملاً رایگان است.

در این اطلاعیه آمده است، طی روزهای اخیر مطلبی با مضمون هزینه دار بودن استفاده از سرویس «تماس بان» در شبکه‌های اجتماعی در حال انتشار بوده که کاملاً نادرست است.

همراه اول در اطلاعیه خود تاکید کرده فعال کردن و استفاده از سرویس «تماس بان» رایگان بوده و هزینه ای ندارد.

این اپراتور در پایان، ضمن مبهم دانستن منبع اینگونه پیام ها در شبکه‌های اجتماعی، از مشترکین خود درخواست کرده جهت کسب اطلاعات صحیح به کانال‌های ارتباطی این اپراتور همچون پرتال اینترنتی(mci.ir)، مرکز تماس مشترکان(۹۹۹۰) و صفحات رسمی این اپراتور در شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند.

گفتنی است «تماس بان» سرویسی است که حتی در هنگام در دسترس نبودن و یا خاموش بودن تلفن همراه، مشترک از کلیه تماس‌های دریافتی خود مطلع خواهد شد.

چنانچه مشترک به علت در دسترس نبودن و یا خاموش بودن تلفن همراه خود قادر به دریافت تماس و پاسخگویی نباشد، «تماس بان» پس از اتصال مجدد فرد به شبکه همراه اول، شماره تمام کسانی را که در این فاصله با وی تماس گرفته‌اند به همراه زمان تماس آنها، در یک پیامک برای مشترک ارسال خواهد کرد.

مشترکین همراه اول می‌توانند با ارسال عدد ۱ به سرشماره ۹۹۱۴ سرویس «تماس بان» را فعال و با ارسال عدد ۵ سرویس را غیر فعال کنند. همچنین دریافت راهنمای سرویس با ارسال پیامک بدون متن به ۹۹۱۴ امکان پذیر است.

مشترکان همراه اول برای اطلاع کامل از این سرویس می‌تواند به لینک معرفی سرویس «تماس بان» در پرتال همراه اول به آدرس http://mci.ir/tamasban مراجعه کنند.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر