در حال خواندن
حضور ۱۳ هزار دانش‌آموز در جشنواره سواد رسانه‌ای
0

سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت‌وتصویر فراگیر در فضای مجازی گفت: ۱۳ هزار دانش آموز از سراسر ایران در جشنواره «کاوشگران رسانه» که با هدف آموزش سواد رسانه‌ای برگزار شد، شرکت کردند.

جشنواره دانش‌آموزی «کاوشگران رسانه» با هدف آموزش سواد رسانه‌ای به گروه سنی نوجوان، به صورت آنلاین از اسفند ۱۳۹۹ آغاز شد و ۱۳ هزار دانش‌آموز از سراسر ایران در آن شرکت کردند. اختتامیه این مراسم نیز شب گذشته برگزار شد.

در این مراسم «سید صادق امامیان»، رئیس ساترا بیان کرد: کسانی که سال‌هاست در حوزه رسانه فعال هستند نیز بسیاری اوقات دچار آسیب‌های رسانه‌ای می‌شوند. طبیعتا برای نسل جوان که صرفا نگاهی رسانه‌ای دارد تشخیص سره از ناسره به مراتب سخت‌تر است و به همین دلیل هرچقدر از این نوع جشنواره‌ها برگزار شود، ارزشمند است.
او افزود: درعین حال باید در نظر داشت که به مسابقات و جشنواره‌ها باید ایده نو اضافه کرد. برنامه‌هایی که توام با شادابی باشند از ضروریات این کار محسوب می‌شوند. در حال حاضر بهترین تولیدکنندگان و فعالان فضای مجازی، جوانان هستند و از طرفی بزرگ‌ترین آسیب‌ها نیز مختص به این رده سنی است. بنابراین بازی، بازی نسل جدید است؛ به همین علت تاکید دارم که این مدل کارها باید خیلی فعالانه پیگیری شوند.
امامیان در ادامه حضور ۲۰ درصدی شرکت‌کنندگان این دوره از بین دانش‌آموزان سمپادی (استعدادهای درخشان)  را آمار بسیار مهم و خوبی دانست و تاکید کرد: خوب است استعدادهای برتر را جذب این اتفاقات کنیم. ما این جشنواره را حمایت خواهیم کرد و تاکید می‌کنم بایستی وجهه دانش‌آموزی وشادابی آن به طور حتم حفظ شود. سرمایه‌گذاری در نسل جوان می‌تواند آینده را تغییر دهد.

الهام یاوری، رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: ما از طریق تصاویر رسانه‌ای با انتخاب‌های خود مواجه می‌شویم. یکی از مهارت‌های کلیدی برای همه ما در آینده نزدیک این است که بتوانیم توانایی‌های رسانه را به خوبی بفهمیم.

«احمد آذرسا» دبیر جشنواره «کاوشگران رسانه»، خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰۰۰ متن و ویدئو از دانش آموزان به دست ما رسید و چه فهم خوب و عمیقی دانش آموزان نسبت به موضوع جشنواره یعنی سواد رسانه‌ای داشتند.
در انتهای مراسم، برگزیدگان حاضر در مراسم معرفی شدند و جوایز خود را دریافت کردند. بنا به محدودیت‌های کرونایی جوایز برگزیدگان غایب در مراسم برای آن‌ها ارسال خواهد شد.

درباره نویسنده
مهدی مقدم

ارسال یک نظر