در حال خواندن
حفره امنیتی سه ساله در کمین کاربران آیفون
0

یکی از حفره های برطرف شده در iOS 9.2.1 به مهاجمان امکان می دهد تا به آیفون و ای پد نفوذ کرده و اطلاعات شخصی کاربران را به سرقت ببرند.

نود فناوری – اطلاعاتی که توسط موسسه امنیتی اسکای کیور منتشر شده نشان می دهد برطرف کردن آسیب پذیری یاد شده برای اپل حدود سه سال طول کشیده است. اولین بار در ژوئن سال ۲۰۱۳ اطلاعاتی در مورد این آسیب پذیری به شرکت اپل گزارش شده است.مشکل یاد شده در زمان مرتبط شدن کاربران آیفون و آی پد به شبکه های بی سیم موجب می شد تا اطلاعات رمزگذاری نشده کاربران از طریق شبکه های ناایمن در مرورگر سافاری ذخیره شود. سپس سرقت این اطلاعات رمزگذاری نشده در آیفون و آی پد برای کاربران مرورگر سافاری ممکن می شد.مشکل یاد شده که حملات بعدی به آیفون و آی پد را نیز ممکن می کرد در آیفون ۴ اس به بعد و آی پد ۲ وجود داشته است. محققان می گویند برطرف کردن این مشکل پیچیده تر از حد تصور بوده و لذا مدت زمان قابل توجهی طول کشید. اما منتقدان اپل می گویند این شرکت موظف بوده بعد از سه ماه ناتوانی در حل مشکل یاد شده از دیگر محققان برای طراحی وصله امنیتی کمک بگیرد.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر