در حال خواندن
دریافت موجودی با کدهای USSD قطع می‌شود
2

دریافت موجودی با موبایل قطع می‌شود و محدودیت خرید شارژ و پرداخت قبض بر روی موبایل اعمال خواهد شد. از نیمه ماه جاری دریافت موجودی حساب از طریق موبایل با کدهای USSD شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت مسدود می‌شود و مبلغ پرداخت قبوض و خرید شارژ نیز از این طریق محدود خواهد شد.

نود فناوری – شرکت شبکه پرداخت کارتی (شاپرک) در پی توصیه بانک مرکزی، محدودیت‌هایی را درمورد خدمات پرداخت روی موبایل به شرکت‌های پی اس پی ابلاغ کرد:این محدودیت ها به شرح زیر است:۱- از تاریخ ۱۵ مهر سال جاری هرگونه تراکنش خرید از درگاه موبایل ممنوع خواهد بود.۲- سقف تراکنش‌های پرداخت قبض و خرید شارژ در بستر USSD از تاریخ فوق روزانه ۲۰۰ هزار تومان است.۳- تراکنش مانده‌گیری از طریق کلیه درگاه‌هایی که نیاز به استفاده از کارت ندارند، خصوصا تراکنش‌های موبایلی به طور کامل ممنوع است.گفتنی است دریافت موجودی از طریق کدهای USSD هر بانک برای دارنده حساب همان بانک همچنان برقرار خواهد بود.  این در حالی است که شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت یا همان PSPها در شش ماه ابتدای سال در حدود ۷۳۶ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۹۵۵ تراکنش از طریق درگاه موبایل انجام داده‌اند که این تراکنش‌ها در سه سرویس مانده‌گیری، خرید، پرداخت قبض و خرید شارژ بوده است.منبع: خبرآنلاین

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.
 • ناشناس
  ۱۳۹۴-۰۸-۱۳ در ۰۱:۴۵

  از سی ام ابان ماه حق نفس کشیدن هم ممنوع و مسدود می شود
  بانک مرکزی بره جلوی اختلاس های میلیاردی رو بگیره به جای این کارها

 • ناشناس
  ۱۳۹۴-۰۸-۱۳ در ۰۱:۴۵

  از سی ام ابان ماه حق نفس کشیدن هم ممنوع و مسدود می شود
  بانک مرکزی بره جلوی اختلاس های میلیاردی رو بگیره به جای این کارها

ارسال یک نظر