در حال خواندن
صرفه اینترنت برای اقتصاد جهانی
0

اتصال ۴.۱ میلیارد نفر به اینترنت در طول پنج سال، ۶.۷ تریلیون دلار به اقتصاد جهانی اضافه می کند و ۵۰۰ میلیون را از فقر نجات می دهد.

نود فناوری – آوردن اینترنت برای ۴.۱ میلیارد نفر در دنیا که در حال حاضر به اینترنت دسترسی ندارند، می تواند اقتصاد جهانی را ۶.۷ تریلیون دلار افزایش دهد و بدین ترتیبب ۵۰۰ میلیون آدم را از فقر بیرون بکشد.اتصال همه افراد جهان به اینترنت به آن دشواری که ممکن است تصور شود نیست. عدم توانایی مالی افراد بیشتر از زیرساخت ها مانع اصلی اتصال به اینترنت در بسیاری از مناطق است. بیش از ۰.۹ جمعیت دنیا در مکانی زندگی می کنند که زیرساخت های موجود برای اتصال آنها وجود دارد، اما اکثر آنها توان این کار را ندارند.برای ۶۶ درصد جهانیان، یک برنامه داده ۵۰۰ مگابایتی بیش از پنج درصد درآمد ماهانه آنها هزینه دارد، اما برخی از افراد با وجود هزینه های موجود تصمیم به اتصال می گیرند. برای مثال در چین تنها ۲۲ درصد مردم درآمدی آن اندازه دارند که اتصال به اینترنت را برایشان مقرون به صرفه کند، با این وجود ۴۶ درصد از جمعیت آنها به اینترنت متصل هستند.حتی اگر این هزینه برای آنها گران باشد، اگر دلایل کافی برای یک نفر وجود داشته باشد که بخواهد به اینترنت متصل شود، آنها این هزینه را می پردازند.در مقابل، در بسیاری از کشورهای در حال توسعه جهان، زیرساخت های لازم برای اتصال افراد در صورتی که توانایی پرداخت را داشته باشند وجود دارد. در چین، برزیل و اندونزی ۱۰۰ درصد جمعیت تحت پوشش زیرساخت قابلیت اینترنت هستند.در حالی که کاهش هزینه ها آسان تر از ایجاد تمامی زیرساخت هاست، اهمیت کاهش هزینه ها را می توان دریافت. در کشورهایی مثل اتیوپی، نیجریه و فیلیپین برای اینکه ۸۰ درصد جمعیت به اینترنت متصل شوند، باید شاهد کاهش ۹۰ درصدی هزینه دسترسی به اینترنت باشند.ارتقای فناوری یا حتی نصب فناوری موجود در ملت های در حال توسعه، برای کاهش هزینه کفایت می کند. برای مثال اکثریت قریب به اتفاق موبایل ها در جهان، برای بهره گرفتن اینترنت نسل دو مورد استفاده قرار می گیرند. اگر این فناوری به نسل سه و یا نسل چهار به روزرسانی شود، هزینه داده تلفن همراه کاهش می یابد، اما چنین ارتقایی نیازمند صرف پول است، نه تنها توسط شرکت های ارائه دهنده، بلکه کاربران که باید تلفن های نسبتا گران تری با امکانات بیشتر بخرند.در نهایت، هنوز هم فناوری جدید برای دستیابی به اتصال کامل مورد نیاز است. نویسندگان این گزارش تخمین زده اند که ۵۰۰ میلیون نفر باقی مانده که می خواهند به اینترنت متصل شوند، بر بهبود تدریجی متکی نیستند، در عوض نیازمند فناوری شرکت هایی مانند گوگل با پروژه دسترسی به اینترنت از طریق بالون و فیس بوک با پروژه اینترنت نسل مجهز به لیزر و انرژی خورشیدی هستند.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر