در حال خواندن
هک حساب های کاربری یکی از بزرگ ترین فروشگاه های اندرویدی ایران
0

یکی از بزرگ ترین فروشگاه های برنامه های اندرویدی ایران اخیرا درگیر مشکلات امنیتی شده که انتشار اطلاعات حساب کاربری بخشی از کاربران یکی از عواقب آن بود. این شرکت مشکل را ناشی از هک شدن حساب های کاربری در یک شبکه اجتماعی دانسته است.

نود فناوری – براساس اطلاع رسیده به خبرگزاری فارس، یکی از بزرگ ترین بازارهای اندرویدی ایران در هفته های گذشته درگیر مشکلات امنیتی شده است.این مشکلات از هفته های پیش با اعمال سیاست های مالی سخت گیرانه ای برای توسعه دهنده ها (برنامه نویس ها) نمود پیدا کرد که برای پوشش بخشی از ایرادات فنی ایجاد شده بود.سپس نیز در پی نفوذ از طریق فایلی در اپلیکیشن این بازار اینترنتی امکان افزایش اعتبار کاربران ایجاد شده بود که این مشکل هفته پیش برطرف شد.اخیرا نیز اکانت برخی توسعه دهنده ها و کاربرهای این بازار هک شده و این اطلاعات در برخی کانال های تلگرامی به اشتراک گذاشته می شود. در حساب کاربری کاربران این بازار اعتبار ریالی موجود است. هنوز درباره رفع این مشکل فنی اطلاعی در دست نیست.در پیگیری فارس، این شرکت پاسخ داد که «اصل موضوع انتشار حساب کاربری کاربران این بازار اندرویدی مربوط به کاربران یک شبکه اجتماعی ایرانی است که بخش زیادی از حساب های کاربری این سایت هک شد و اطلاعات بخشی از کاربران این شبکه اجتماعی که حساب کاربری مشابهی برای خود در این بازار اندرویدی ایجاد کرده اند، منتشر شده است. بنابراین موضوع به صورت مستقیم هک شدن حساب کاربری کاربران این بازار نبوده است.این شرکت همچنین این موضوع را مختصر و تعداد کاربران درگیر با این قضیه را حدود ۳۰ تا ۴۰ نفر اعلام کرد.»انتشار این اطلاعات در کانال های تلگرامی نمایشگر و سنگ محکی از ابعاد گستردگی این موضوع می تواند باشد.موضوع امنیت از جمله موضوعاتی است که از سوی برخی سایت های ایرانی و کاربران ایرانی مورد غفلت واقع می شود و هنوز جایگاه امنیت در فضای بزرگ مجازی ایرانیان آن طور که باید مورد توجه قرار نگرفته است.همچنین انتخاب پسوردهای ساده برای سایت های داخلی بین اغلب کاربران ایرانی مرسوم است و بسیاری از سرویس دهنده ها الگوریتم و سخت گیری برای انتخاب پسوردهای پیچیده تر به کار نمی برند.امروز گوشی های هوشمند به جزئی از زندگی اغلب ایرانی ها تبدیل شده و دسترسی به انواع محتوا و سرویس های اینترنتی را فراهم کرده است. تجربه های متعدد این چنینی از کاستی امنیتی در سرویس دهنده ها حکایت دارد.این تجربه اگرچه به ضرر کاربران و در نهایت خدشه دار شدن اعتماد به فضای مجازی تمام می شود، اما با تجربه اندوزی می تواند نتیجه مثبت دیگری را نیز رقم بزند و با جلب حساسیت افراد بیشتری نسبت به امنیت موبایل، در نهایت سبب ارتقا سطح امنیتی در سرویس دهنده های ایرانی و بین کاربران ایرانی شود.گزارش از: فاطمه سامعی

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر