در حال خواندن
 گوگل در نزدیکی سیاتل مقر جدیدی می سازد
0

شرکت گوگل در حال ساخت مقر جدیدی نزدیک سیاتل است و حضورش در منطقه ای که خانه آمازون و مایکروسافت است را افزایش می دهد.

نود فناوری – گوگل قطعه زمین ۱۰ هکتاری نزدیک مقر فعلی خود در کرکلند واشنگتن خریداری کرده و قصد دارد از آن برای توسعه این محیط استفاده کند. پیشتر بیزنس اینسایدر با اشاره به اطلاعات املاک گزارش کرده بود که گوگل یک نمایندگی خودروی قدیمی را در این منطقه خریداری کرده است. گوگل در ژوییه ۴۰ میلیون دلار برای قطعه زمین دیگری در همان نزدیکی پرداخت کرده بود.

حتی پیش از شیوع همه گیری ویروس کرونا، شرکت های فناوری به دنبال توسعه حضورشان در حومه شرقی سیاتل بودند تا به محل زندگی برخی از کارمندان شان نزدیکتر باشند. با وجود این که همه گیری باعث تعطیلی دفاتر و دورکاری کارمندان شده است، بسیاری از آنها همچنان به این برنامه ها ادامه داده اند.

شرکت فیس بوک در بل ویو واقع در جنوب کرکلند فضایی را خریداری و اجاره داده است. شرکت آمازون در سپتامبر اعلام کرد قراردادهای اجاره جدیدی در بل ویو امضا کرده و احتمالا ۲۵ هزار کارمند را در این محل بکار می گیرد که بالاتر از حدود سه هزار نفر در آن زمان بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، یک مدیر گوگل در یادداشتی برای کارمندان این شرکت نوشت: این معامله تعهد ما برای این که در بلندمدت بخشی از جامعه کرکلند باشیم را عمیقتر می کند و انعطاف پذیری ارزشمندی را برای تسهیل رشد آتی گوگل کرکلند فراهم خواهد کرد.

درباره نویسنده
مهدی صادقی

ارسال یک نظر