در حال خواندن
مصوبه رگولاتوری و آغاز نابودی ISPها
0

عضو هیات مدیره انجمن شرکت‌های اینترنتی درباره مصوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات که تخفیف‌هایی را برای ارایه‌کنندگان ADSL اعمال کرده گفت: حقیقت این است که مصوبه ۱۸۱ رگولاتوری بعضی از شرکت‌های اینترنتی را تا لبه ورشکستگی پیش برده و از گردونه بازار خارج می‌کند.
ایسنا- طالب شرفی با تاکید بر اینکه تمامی کاربران در سبد خانوار خود از ADSL استفاده نمی‌کنند، گفت: بسیاری از کاربران از ADSL استفاده نمی‌کنند و با سرویس‌های دیگری به اینترنت متصل می‌شوند. در کنار این موضوع باید توجه داشت که بسیاری از سازمان‌ها، کارخانه‌ها و شرکت‌های خصوصی در حال استفاده از سرویس‌های دیگری هستند. وی افزود: به هرحال این سازمان‌ها نیز از کاربرانی تشکیل شده‌اند تنها با این فرق که شرکت سرویسی با پهنای باند بیشتری را تهیه کرده است. درحال حاضر نیز می‌توان گفت قیمت‌ها مناسب است چراکه هر روز با توجه به نرخ تورم هزینه‌ها افزایش پیدا می‌کند، اما شرکت‌ها برای رقابت مجبور به ثابت نگه داشتن قیمت‌ها هستند. این کارشناس، مصوبه ۱۸۱ سازمان تنظیم مقررات ارتباطات را عاملی برای ضرر رساندن و ورشکستگی شرکت‌های ISP وISDP و سایر اپراتورها عنوان کرد و گفت: مطمئنا اعمال این تخفیف برای گروهی خاص سبب ایجاد اختلال و ورشکستگی برای سایر فعالان حوزه اینترنت می‌شود. وی افزود: به علاوه اصلا مشخص‌ نیست که چه میزان از این تخفیف وارد سبد خانواده می‌شود چراکه PAPها می‌توانند وارد حوزه ISPها و ISDPها شوند. شرفی عنوان کرد: باید سازمان تنظیم مقررات ارتباطات به همه با یک دید یکسان نگاه کند و فرقی‌ را در این زمینه بین‌ شرکت‌ها قایل نشود. او در مورد مشکلاتی که مخابرات‌های استانی برای سایر شرکت‌های خصوصی به وجود می‌آورند، اظهار کرد: مخابرات‌ استانها همکاری‌های لازم را با شرکت‌های خصوصی ندارند چراکه نمی‌خواهند در منطقه خود رقیبی دیگر برای آن‌ها ایجاد شود. متاسفانه مخابرات به جای اینکه به فکر تهیه بستر باشد به کارهای خرد مشغول شده و فکر می‌کند سود کلان در خرده کاری است. درحقیقت این مضوع باعث ایجاد یک رقابت ناسالم بین شرکت‌ها شده است.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر