در حال خواندن
درآمد روزانه۹۰ میلیونی آپ از محل کارمزد کارت به کارت برای بانک‌ها
0

نود فناوری – در مجمع امروز شرکت آسان پرداخت پرشین اعلام شد که اپلیکیشن آپ روزانه ۱۸۰ هزار تراکنش کارت به کارت دارد، حال اگر کارمزد حداقلی ۵۰۰ تومان را برای هر تراکنش در نظر بگیریم، فارغ از اینکه مبلغ تهسیم درآمد بین آپ و بانک‌ها در کارمزد تراکنش‌های این خدمت چقدر است، اپلیکیشن آپ توانسته روزانه ۹۰ میلیون تومان برای مالکان آن درآمد تولید کند که البته با توجه به پلکانی بودن میزان کارمزد تراکنش‌های کارت به کارت احتمال افزایش این مبلغ نیز وجود دارد .

در مجمع عمومی فوق العاده شرکت آسان پرداخت پرشین هم اکنون مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت آسان که با محوریت افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی در حال برگزار شد  و صاحبان سهام این شرکت با افزایش سرمایه این شرکت از یکصد میلیارد تومان به ۲۰۰ میلیارد تومان موافقت کردند.

حامد منصوری مدیرعامل شرکت آسان پرداخت و ناظر مجمع امروز در بخش نخست این جلسه گفت: آپ همچنان بر سرویس‌دهی روی موبایل تاکید دارد و با توجه به کمپین‌های اخیر آپ باید بگویم در حال حاضر اپلیکیشن آپ بیش از ۲۰ هزار دانلود در روز و بیش از ۵۰۰ هزار تراکنش در روز دارد و بیش از ۱۸۰ هزار تراکنش کارت به کارت در روز دارد.

وی در ادامه با اشاره به ارایه سرویس‌های جدید روی اپلیکیشن آپ گفت: در حال حاضر به طور آزمایشی فروش غیرحضوری و موبایلی بلیت قطار روی اپلیکیشن آپ در حال ارایه است و به زودی فروش بلیت هواپیما نیز به این اپ اضافه خواهد شد و در یک بازه تقریبا دو ماهه رزرو هتل نیز به آن اضافه خواهد شد.

با توجه به تصویب افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی آپ، عمده این افزایش سرمایه صرف توسعه بخش کارت‌خوان‌های فرو‌شگاهی خواهد شد. در حال حاضر آپ حدود ۵۰۰ هزار دستگاه کارتخوان در کشور دارد که قصد دارد تا پایان سال ۹۶ با افزایش ۱۵۰ هزار دستگاه به این تعداد، به ۶۵۰ هزار دستگاه کارتخوان برسد.

منصوری همچنین در این مجمع در خصوص کارت‌خوان‌های آپ گفت: آپ در بین ۱۲ شرکت پرداخت الکترونیک با ۹ درصد کارتخوان کم کارکرد، کمترین تعداد دستگاه کارتخوان کم‌کارکرد را دارد که این عدد در شرکت بعدی حدود ۱۸ درصد است.

مهدی شهیدی رییس مجمع امروز نیز گفت: به منظور رفع نیاز مشتریان دستگاه‌های پین پد که در واقع ابزاری است برای ورود رمز توسط مشتریان است برای حدود ۱۰ درصد از پذیرندگانمان یعنی حدود ۵۰ هزار دستگاه قصد تامین این دستگاه را داریم.

شهیدی نیز در این جلسه در پاسخ به سوال یکی از سهامداران خرد مبنی بر اینکه آپ در حوزه NFC چه برنامه توسعه‌ای دارد، گفت: در حال حاضر آپ ماهانه حدود ۳۰۰ عدد تراکنش از طریق NFC دارد. در این خصوص باید تاکید کنم که زیرساخت پرداخت با NFC مبتنی بر تراکنش بدون رمز است و تا زمانی که زیرساخت تراکنش بدون رمز در ایران وجود نداشته باشد نمی‌توانیم به آینده و توسعه این سرویس خوش‌بین باشیم.

شهیدی افزود: در طول دو ماه گذشته توانستیم تامین مستقیم کارتخوان و لوازم جانبی آن از اینجنیکو را به دست آوردیم.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر