در حال خواندن
چرا روستاهای استان زادگاه رییس جمهور به فیبرنوری مجهز می‌شوند؟
0

بیش از یک دهه است که استان سمنان به دلیل توجه رییس جمهور سابق و فعلی مرکز افتتاح‌های بزرگ در کشور در حوزه‌های مختلف است که آخرین آن هم ارایه فیبرنوری در روستاهای این استان است. این در حالی است که هزینه فیبرنوری در شهر تهران به اندازه‌ای است که برای مخابرات صرفه اقتصادی نداشته و برای توسعه آن اکنون با مشکل مواجه است.

در این شرایط چگونه است که در روستاهای استان سمنان از موبهت اتصال اینترنت پرسرعت از طریق شبکه فیبرنوری شده‌اند، آیا محل زادگاه رییس جمهور فعلی دلیلی بر این موضوع می‌تواند باشد، بهتر است وزیر جوان ارتباطات در توسعه کمی و کیفی تجهیزات ارتباطی دقت نظر بیشتری به خرج دهد.

مدیر مخابرات منطقه سمنان از دلازیان، محمود آباد و حسن‌آباد در کویرهای جنوب سمنان به عنوان نخستین روستاهای متصل به شبکه فیبرنوری خانگی در این استان نام برد.

به گزارش ایسنا، مجید دارائی در آیین افتتاح این پروژه که با حضور نماینده سمنان مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی و فرماندار سمنان برگزار شد، اظهار کرد: شبکه فیبرنوری خانگی (FTTH) از امروز به روستاهای استان سمنان رسید و در مراسمی با حضور مسئولان، روستاهای دلازیان، محمودآباد و حسن‌آباد سمنان، به عنوان نخستین روستاهای این استان به شبکه فیبرنوری خانگی متصل شدند.

مدیر مخابرات منطقه سمنان با اشاره به خدمات ارتباطی ارائه شده در بیشتر نقاط شهری و روستایی این استان، گزارشی از خدمات ارائه شده به روستاهای استان سمنان، ارائه و اضافه کرد: مخابرات منطقه سمنان با اجرای ۱۵ کیلومتر کابل‌کشی فیبرنوری بین روستایی و ۵ کیلومتر کابل‌کشی داخل روستا، روستاهای دلازیان، محمودآباد و حسن‌آباد سمنان را به شبکه فیبرنوری مجهز کرد.

دارائی افزود: با اجرای این پروژه که با اعتباری بالغ بر ۶۳۰ میلیون تومان انجام شد، بستر مناسب برای برقراری ارتباط تلفن ثابت و دیتا برای بیش از یک هزار خانوار در این مناطق فراهم شد.

وی با اشاره به اینکه تجهیز روستا به شبکه فیبرنوری خانگی برای اولین بار در استان سمنان صورت گرفت، اضافه کرد: اهالی روستاهای دلازیان، محمودآباد و حسن‌آباد سمنان خدمات تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت را بر بستر فیبرنوری دریافت خواهند کرد.

مدیر مخابرات منطقه سمنان، هدف از اجرای این پروژه را هوشمندسازی روستاها عنوان و اعلام آمادگی کرد: تلفن ثابت به قیمت پایه و اینترنت پرسرعت مخابرات با کیفیت عالی و بصورت اقساط و با قیمت متعادل در اختیار اهالی این سه روستا قرار خواهد گرفت.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر