در حال خواندن
افزایش ۱۰۰ درصدی سرمایه شرکت ارتباطات سیار
0

امروز سهامدارن شرکت ارتباطات سیار ایران به افزایش ۱۰۰ درصدی سرمایه این شرکت رای مثبت دارند؛ به این ترتیب سرمایه این شرکت از ۹۶۰ میلیارد تومان به ۱۹۲۰ میلیارد تومان افزایش می‌یابد و منابع این افزایش سرمایه از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته تامین می‌شود.

به گزارش نود فناوری امروز مجمع عمومی فوق‌العادهصاحبان سهام شرکت ارتباطات سیار ایران در سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد و بر اساس آن سهامداران به افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی رأی مثبت دادند؛ به این ترتیب سرمایه این شرکت از ۹۶۰ میلیارد تومان به ۱, ۹۲۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

فرهنگ – مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران – در این مجمع با اشاره به صورت‌های مالی اظهار کرد: سال ۸۸ بعد از خصوصی سازی سرمایه شرکت ارتباطات سیار ایران ۲۰۰ میلیارد تومان بود سال ۹۳ یک مرحله افزایش سرمایه داشتیم که بر اساس آن سرمایه به ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت و در آن زمان شبکه ۳G شروع شد.

وی افزود: در سال‌های بعد برای شبکه LTE نیاز به افزایش سرمایه داشتیم که بر اساس آن مجمع فوق‌العادهتشکیل شد و در آن مجمع سرمایه شرکت به ۹۶۰ میلیارد تومان افزایش یافت و در حال حاضر دو سال است که سرمایه شرکت ۹۶۰ میلیارد تومان شده است.

به گفته فرهنگ، با توجه به صورت‌های مالی شرکت ۲۲ هزار میلیارد تومان جمع دارایی‌هاست. همچنین با توجه به جمع بدهی‌ها و سرمایه ۹۶۰ میلیارد تومانی، نیاز به افزایش سرمایه داریم که ۲۴۰ میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده نقدی و باقی از محل سود انباشته صورت می‌گیرد.

وی در پاسخ به یکی از سهامداران درباره “علت عدم افزایش سرمایه ۴۰ درصد و چرا با اینکه در مجمع فوق‌العادهقبلی با اینکه افزایش سرمایه ۱۴۰ درصدی تصویب شد در نهایت ۱۰۰ درصد افزایش سرمایه عملی شد؟ اظهار کرد: در آن زمان ابتدا افزایش سرمایه ۴۰ درصدی را اعمال کردیم و زمانی که می‌خواستیم افزایش سرمایه ۴۰ درصدی را اعمال کنیم، بورس جلوی این افزایش سرمایه ۴۰ درصدی را گرفت.

فرهنگ در پاسخ به گفته سهامدار دیگر مبنی بر اینکه “با افزایش سرمایه زیاد سهم را زیاد رقیق نکنید”، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت سهم تقریباً ۱,۹۷۵ تومان است و با این افزایش سرمایه قیمت تقریبی سهم ۱,۰۰۰ تومان می‌شود و در بازار فعلی سهم ۱۰۰۰ تومانی خوب است.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر