در حال خواندن
ترافیک 130 اگزابایتی اینترنت همراه تا چهار سال دیگر
0

ترافیک 130 اگزابایتی اینترنت همراه تا چهار سال دیگر

نویسنده:  عبدالله افتادهبهمن ۲۸, ۱۳۹۰

شرکت سیسکو می‌گوید انتظار دارد ترافیک اینترنت همراه تا سال 2016 به بیش از 130 اگزابایت برسد.
نود آي سی تی – افزایش بی سابقه استفاده از گوشی و تبلت برای اتصال به اینترنت و سرویس‌های همراه موجب شده تا در سال 2016 میزان استفاده از سرویس‌های دیتا نسبت به سال 2011 هجده برابر شود. این رقم مطابق با ظرفیت 33 میلیارد دی وی دی است.
افزایش ارایه خدمات کلود و امکان دسترسی به این خدمات از طریق گوشی‌های همراه از جمله دیگر عوامل رشد تصاعدی استفاده از سرویس‌های همراه در سال‌های آینده خواهد بود. سیسکو بر این باور است که در سال 2016 بیش از 7.3 میلیارد وسیله الکترونیک همراه به اینترنت متصل خواهند بود.
راه‌اندازی شبکه‌های نسل چهارم تلفن همراه با ظرفیت و قابلیت‌های بیشتر هم از جمله دیگر عوامل اصلی ارتقای خدمات دیتای همراه تلقی می‌شود.
در گزارش سیسکو تصریح شده تا سال 2016 بیش از 60 درصد از کاربران همراه که در سراسر جهان به حدود 3 میلیارد نفر می‌رسند کاربر خدمات اینترنت همراه خواهند بود و هر یک از آنها هر ماه یک گیگابایت ترافیک اینترنت را به خود اختصاص خواهند داد. این در حالی است که در سال 2011 تنها 0.5 درصد از کاربران اینترنت همراه یک گیگابایت ترافیک اینترنت را در ماه به خود اختصاص می دادند.
در بخش دیگری از این گزارش تصریح شده تا سال 2016 حدود 71 درصد از 1.6 میلیارد گوشی هوشمند و تبلت موجود در جهان با استفاده از پروتکل IPv6 به اینترنت متصل می شوند.

اگزابایت (به انگلیسی: Exabyte) یک واحد از اطلاعات که برابر ۱۰۲۴ پتابایت است. کوتاه شده آن (EB) می‌باشد. این واژه تشکیل شده از پیشوند اگزا و کلمه بایت. پیشوند اگزا به معنای ۱۰ به توان ۱۸ بایت می‌باشد، اما در محاسبات که بایت بر حسب توانی از دو محاسبه می‌شود، یک اگزابایت معادل ۲ به توان ۶۰ بایت است.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر