در حال خواندن
روش‌هاي پرداخت غيرحضوري قبوض تلفن همراه اعلام شد
1

روش‌هاي پرداخت غيرحضوري قبوض تلفن همراه اعلام شد

نویسنده:  عبدالله افتادهاسفند ۱, ۱۳۹۰

پرداخت غيرحضوري قبوض تلفن همراه از طريق سامانه اطلاع‌رساني 9990، خود پرداز، تلفن بانك، اينترنت، پيامک، پايانه فروش و پروتكل وب در سطح كشور امكان‌پذير است كه با اين روش‌ها ديگر لازم نيست، مشتركان وقت خود را در ترافيك و يا صف طولاني شعب بانك‌ها صرف كنند.
نود آی سی تی – يكي از نكات مهم امنيتي در روش پرداخت قبض از طريق پيامك اين است كه پس از رفع نياز از اطلاعات ارسال شده توسط بانك، ‌براي جلوگيري از پر شدن حافظه موبايل و نيز عدم اطلاع ديگران از شماره حساب شما، پاک کردن آن ‌توصيه مي‌شود.
همچنين در صورت واگذاري سيم‌كارت يا‌ مفقود شدن آن، ‌از طريق اينترنت يا شعبه‌اي كه در آن حساب داريد، اين خدمت را براي شماره موبايل مذكور غير فعال كنيد. عواقب ناشي از عدم اقدام فوق به عهده مشتري است.
نحوه اشتراك و استفاده از خدمات در كليه روش‌ها
1) افتتاح حساب نزد هر يك از بانك‌هاي ارایه‌دهنده خدمات غيرحضوري پرداخت قبوض
2) تكميل فرم استفاده از خدمات مذكور در بانك مذكور و دريافت كد شناسايي و كلمه عبور
روش پرداخت قبض از طريق اينترنت
ابتدا به آدرس بانك مورد نظر در اينترنت مراجعه كنيد و به قسمت بانكداري الكترونيكی سايت مورد نظر برويد. كد شناسايي و كلمه عبوري را (در صورت درخواست)كه قبلا از شعبه دريافت كرده‌ايد، وارد و در قسمت پرداخت الكترونيكی، پرداخت قبوض و سپس قبض مورد نظر را انتخاب كنيد.
همچنين بايد فرم پرداخت قبض را براساس قبض‌تان تكميل و سپس تاييد كنيد و بانك مورد نظر به نمايندگي از شما مبلغ قبض را پرداخت مي‌كند.
اگر در قسمت پرداخت الكترونيكی، گزارش قبض را انتخاب كنيد، گزارش تایيديه پرداخت شما قابل مشاهده است.
روش پرداخت قبض از طريق POS
كارت خود را در دستگاه پايانه فروش بكشيد؛ وارد منوي پرداخت قبوض شويد، شناسه قبض را وارد و كليد تایيد را فشار دهيد، شناسه پرداخت را وارد و مجدد كليد تایيد را فشار دهيد.
براي تاييد صحت مبلغ قبض نمايان شده برروي صفحه دستگاه، كليد تایيد را فشار دهيد. رمز كارت را وارد كرده و تایيد كنيد. دستگاه پس از برقراري ارتباط با مركز فيش مربوط به پرداخت را براي شما چاپ مي‌كند.
روش پرداخت قبض از طريق تلفن‌بانك
ابتدا با تلفن شماره اعلام شده بانك، برای استفاده از خدمات تلفن- بانك تماس برقرار كنيد؛ تلفن خود را در حالت TONE قرار دهيد، شماره کارت خود را وارد کنيد و در پايان کليد ستاره * را فشار دهيد.
در برخي از سيستم‌ها در صورت يک بار استفاده از سيستم تلفني پرداخت قبوض، در مراجعات بعدي، به وارد کردن شماره کارت نيازي نيست.
شناسه قبض را وارد کنيد و کليد ستاره * را فشار دهيد. شناسه پرداخت را وارد کنيد و کليد * را فشار دهيد (شناسه قبض و شناسه پرداخت در قبوض مصرفي درج شده است.)
مبلغ قابل پرداخت مندرج در قبض توسط سيستم دیده مي‌شود. اطمينان از صحت يا عدم صحت اطلاعات داده شده را با فشار دكمه مربوطه اعلام كنيد.
همچنين برای انجام عمليات پرداخت کليد مربوطه را فشار دهيد، شماره رمز دوم (رمز مخصوص پايانه‌هاي مجازي) خود را وارد کنيد و کليد ستاره * را فشار دهيد.
بریا دريافت اطلاعات قبض يا خاتمه ارتباط کليد مربوطه را فشار دهيد. توسط سيستم تلفن‌بانک، پيغام پرداخت قبض، شماره پيگيري و تاريخ پرداخت برای يادداشت کردن، اعلام مي‌شود.
موارد اعلام شده را يادداشت و نگهداري کنيد تا درصورت نياز به پيگيري مورد استفاده قرار گيرد.
روش پرداخت قبض از طريق ATM
كارت خود را در دستگاه خودپرداز قرار دهيد، منوي پرداخت قبض و سپس گزينه تلفن‌همراه را انتخاب کنيد. با استفاده از صفحه کليد دستگاه، شناسه قبض را وارد کنيد و دکمه ثبت را فشار دهيد. ( شناسه قبض و شناسه پرداخت در قبوض مصرفي درج شده است).
شناسه پرداخت را وارد کنيد و دکمه ثبت را فشار دهيد. شماره حساب مورد نظر خود را (چنانچه حساب جداگانه به کارت شما مرتبط باشد) انتخاب کنيد؛ در اين مرحله، اطلاعات مربوط به شماره حساب، مبلغ ، شناسه قبض در صفحه مانيتور، نمايش داده مي‌شود.
در صورت صحت موارد فوق، برداشت از حساب و پرداخت قبض را با دکمه بلي تایيد کنيد. پس از رويت شماره پيگيري، رسيد مربوطه را از دستگاه خودپرداز دريافت كنيد. در اين رسيد، شماره پيگيري، زمان انجام عمليات، تاريخ تراکنش، شماره کارت، دستگاه خودپرداز شعبه، شماره حساب، نوع حساب، سازمان ذينفع، مبلغ قبض و شناسه قبض، درج شده است. ضمنا شماره پيگيري مربوطه در صورت‌حساب شما نيز درج مي‌شود.
حتما رسيد دريافتي را به قبض مربوطه ضميمه کنيد و براي پيگيري‌هاي احتمالي بعدي، نزد خود نگهداريد.
روش پرداخت ازطريق سامانه 9990
ابتدا با مرکز اطلاع‌رساني  9990 تماس بگيريد. بریا دريافت اطلاعات مربوط به صورتحساب مشترکان و پرداخت آن از طريق کارت بانکي (با استفاده از کارت عضو شتاب )کليد اعلامي را انتخاب كنيد.
شماره تلفن ‌همراه را وارد كرده وکليد # را فشار دهيد. (درصورت تماس ازتلفن ثابت) و در خصوص دريافت اطلاعات مربوط به صورتحساب (پايان دوره، ميان‌دوره )کليد اعلامي را انتخاب كنيد.
برای پرداخت قبض از طريق کارت­بانک کليد اعلامي را فشار دهيد و شماره کارت بانکي را وارد و کليد # را انتخاب كنيد. رمز خريد اينترنتي را وارد و کليد # را فشار دهيد.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده
  • ناشناس
    مهر ۲۶, ۱۳۹۴ در ۱:۰۵ ق.ظ

    براي افراد باسواد خوبه فكر نكردين اول از طريق رسانه هاي اعلام مي كردين بعد به مو بالها پيام مي دادين با تشكر از شما پخش كنيد اين نظر يه را

ارسال یک نظر