در حال خواندن
پیشرفت‌های غیر قابل انکار از نگاه وزیر ارتباطات
0

پیشرفت‌های غیر قابل انکار از نگاه وزیر ارتباطات

نویسنده:  عبدالله افتاده۱۳۹۰-۱۲-۰۷

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: پيشرفت‌ها و نتايجي که در چند سال اخير در کشور به دست آمده، غيرقابل انکار است و به‌طور طبيعي عده‌اي نمي‌توانند موفقيت‌هاي دولت را تحمل کنند و با هدف تخريب، دستاوردهاي دولت را زير سوال مى‌برند.
نود آي سی تی – رضا تقي‌پور با بیان این مطلب گفت: همگان مشاهده مي‌کنند که در سال‌هاي گذشته در چه شرايطي بوديم و الان در چه شرايطي قرار داريم. به طور مثال در بخش ارتباطات از نظر تعداد مشترکان و محدوديت‌هايي که بوده، سال‌ها آرزوي مردم اين بود در هنگام خريداري خط تلفن بلافاصله ارتباط آنها برقرار شود و اين آرزو در دولت نهم و دهم محقق شد.

اگر اسمش را تخریب نگذارید، بهتر است بگوییم دولت نهم این کار را به واسطه زیرساختی که دولت هشتم آماده کرده بود عملی کرد.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، عنوان کرد: در سال‌هاي گذشته مشترکان 15 سال منتظر برقراري ارتباط بودند. اما امروز تمام اينها به روز شده که با 25 ميليون و 600 هزار تلفن ثابت و 89 ميليون سيم‌کارت، به ازاي هر نفر، دو خط در کشور داريم و با اين ظرفيت کاملا اشباع شده‌ايم.

شاید بهتر باشد وضعیت ارتباطات کنونی کشور را با زمان راه‌اندازی چاپار در ایران باستان مقایسه کنیم البته اگر وزیر محترم اجازه بدهند، چرا که مردم تغییرات شگرف در حوزه ارتباطات را احتمالا با این روش بهتر درک می‌کنند. در ضمن اگر آمار را در کنار کشورهای همسایه‌ای همچون ترکیه و امارات و غیره قرار دهیم شاید واقعیت جلوه‌ای دیگر بنماید.

تقي‌پور به بحث استقلال و خود اتکايي فني اشاره کرد و افزود: امروز تمام شبکه‌هاي داخلي، طراحي، پياده سازي و مباحث راهبري توسط متخصصان داخلي انجام مي‌شود و اين از نظر امنيت ملي مهم است.

تا به آنجا که اطلاعات ما در این بخش اجازه می‌دهد شبکه کر و سوپر کر شرکت زیرساخت و بسیاری از پروژه‌های دیگر در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات طراحی و پیاده سازی آنها توسط برادران چینی انجام شده و حداقل در بخش ارتباطات کفه مصرف گرایی بیشتر از تخصص داخلی سنگینی می‌کند، البته در سایر حوزه‌های کاری که ما به اندازه وزیر محترم مطلع نیستیم هیچ اظهار نظری نمی کنیم.

منیع: پايگاه اطلاع‌رساني دولت

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر