در حال خواندن
یک بام و دو هوای وزیر ارتباطات
1

یک بام و دو هوای وزیر ارتباطات

نویسنده:  عبدالله افتادهاسفند ۱, ۱۳۹۰

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ارسال پیامك‌های تبلیغاتی از سوی دو اپراتور تلفن همراه بدون خواست مشتری، گفت: مردم می‌توانند شكایت‌های خود را در بخشی كه در سایت سازمان تنظیم مقررات رادیویی در نظر گرفته شده است، اعلام كنند تا رسیدگی شود.
نود آی سی تی – رضا تقی‌پور در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره تخلفات اپراتورهای تلفن همراه در ادامه ارسال پیامك‌های تبلیغاتی ناخواسته به مردم، افزود: سازمان تنظیم مقررات رادیویی از هفته پیش ابلاغ كرد كه ارسال پیامك‌های تبلیغاتی باید با خواست مشتری باشد.
وی با یادآوری اینكه تا نظر مشتری استعلام نشود، نباید پیامك‌های تبلیغاتی ارسال شود، افزود: اگر در این زمینه تخلفی صورت گیرد مردم می‌توانند شكایت خود را در سایت سازمان تنظیم مقررات رادیویی اعلام كنند.

جناب وزیر، رگولاتوری که مدعی است دسترسی آنلاین به شبکه اپراتورها دارد، پس چگونه است که وزارت ارتباطات به جای مدعی العموم وارد عمل نمی‌شود، یعنی می‌خواهید بگویید که شما به واسطه شکایت مردم جلوی ارسال پیامک‌های تبلیغاتی را می‌خواهید بگیرید. همانطور که در خبرها هم با افتخار اعلام می‌کنید در حال حاضر بیش از 50 میلیون مشترک تلفن همراه در کشور فعال هستند حتی اگر یک درصد هم اقدام به شکایت در سایت رگولاتوری کنند به نظرتان توان پاسخگویی در رگولاتوری وجود دارد.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر