در حال خواندن
دردسرهای اجاره دادن تلفن همراه
0

دردسرهای اجاره دادن تلفن همراه

نویسنده:  عبدالله افتادهاسفند ۱۹, ۱۳۹۰

اگر صاحب تلفن همراه، قصد واگذاري وكالتي تلفن همراه خود را به شخص ديگري داشته باشد، بايد برابر بخشنامه سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، پس از استعلام دفاتر اسناد رسمي و پاسخ استعلام از سوي همراه اول نسبت به سند وكالت اقدام كند و بديهي است وكالتنامه، مانع نقل و انتقال نيست و تا زماني كه تلفن همراه به نام مشترك باشد، تمامي مسووليت‌هاي مالي و حقوقي برعهده مشترك است.
نود آی سی تی – همچنين طبق ماده 678 قانون مدني، وكالت به طرق به عزل موكل، به استعفاي وكيل و به فوت يا جنون وكيل يا موكل باطل مي‌شود.
اما در مواردي كه صاحب تلفن همراه براي كسب درآمد، تلفن همراه خود را در ازاي مبلغ معيني به صورت استيجاري در اختيار شخص ثالثي قرار مي‌دهد و شخص ثالث نيز آن را به‌صورت رهن در اختيار شخص ديگري مي‌گذارد، با توجه به بقاي مسووليت مشترك اصلي، مسووليت مالي و حقوقي تلفن همراه، برعهده مشترك است.
ممكن است شخصي كه تلفن همراه را اجاره كرده است، مبالغ كلاني هزينه ايجاد كرده و سپس متواري شود كه در اين گونه موارد، شركت ارتباطات سيار ايران برابر مقررات جاري، به مشترك (صاحب تلفن) مراجعه و هزينه‌ها را از وي مطالبه مي‌كند.
با توجه به اين موضوع به مشتركان توصيه مي‌شود از واگذاري تلفن همراه به صورت رهن، اجاره يا وكالت خودداري و جز به صورت قطعي و با تنظيم سند صلح در دفاتر اسناد رسمي و دفاتر خدمات مشتركان تلفن همراه، نسبت به انتقال تلفن همراه اقدام نكنند.
 
سوء استفاده از تلفن همراه
همچنين در مواردي كه تلفن همراه در اعمال مجرمانه يا نظاير آن‌ مورد استفاده قرار بگيرد، مسووليتش برعهده مشترك است. لذا توصيه مي‌شود مشترك تلفن همراه هر چند به طور موقت آن را در اختيار اشخاص ديگر قرار ندهد.
 
سوء استفاده از فيش ثبت نامي
فيش ثبت نام تلفن همراه، مويد پرداخت مبلغ اوليه تلفن همراه است و سند مالي محسوب مي‌شود. در صورت مفقودي يا به سرقت رفتن آن، صاحب فيش تلفن همراه بايد با مراجعه به اداره متقاضيان (اداره كل مشتركان و متقاضيان) موضوع را اطلاع دهد، در غير اين صورت فيش مفقود شده ممكن است مورد سوء استفاده قرار گيرد.
 
نقل و انتقال فيش ثبت نام تلفن همراه
نقل و انتقال فيش ثبت نام تلفن همراه از طريق وكالتنامه، اغلب موجب بروز مشكلاتي براي انتقال دهنده و انتقال گيرنده خواهد شد و صرفاً بايد از طريق دفاتر خدمات مشتركان تلفن همراه يا دفاتر ارتباطي، انجام شود.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر