در حال خواندن
شورای عالی فناوری اطلاعات اندر خم برگزاری اولین جلسه
0

شورای عالی فناوری اطلاعات اندر خم برگزاری اولین جلسه

نویسنده:  عبدالله افتادهاسفند ۲۱, ۱۳۹۰

در حالی که جلسات شورای عالی فناوری اطلاعات مدتی به فراموشی سپرده شده بود،‌ دبیر این شورا از تشکیل مجدد این جلسات از سال آینده خبر داد.
نود آی سی تی- علی حکیم جوادی در خصوص آغاز فعالیت مجدد شورای عالی فناوری اطلاعات گفت: جلسات تخصصی شورای عالی فناوری اطلاعات با همکاری برخی از دست‌اندرکاران حوزه فناوری اطلاعات کشور برگزار شده است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: پس از انتخاب دبیر شورا از سوی رییس جمهور، هنوز جلسه شورا برگزار نشده است؛ دبیرخانه شورا شکل گرفته و برخی کارهای تخصصی در دبیرخانه در حال پیگیری است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران ادامه داد: به این ترتیب کارها در جهتی در حال انجام است که امیدواریم بتوان در سال آینده شورای عالی فناوری اطلاعات را یاری رسان دیگر بخش‌های کشور کرد.
دبیر شواری عالی فناوری اطلاعات افزود: البته در دولت گذشته نیز شورای عالی فناوری اطلاعات به صورت رسمی 4 جلسه بیشتر برگزار نکرده بود و بنابراین نمی توان به این سرعت انتظار برگزاری جلسات شورای عالی فناوری اطلاعات را داشت.

جناب حکیم جوادی می‌توانید لطف بفرمایید اعلام کنید که چرا شورایی که نمی‌‌توان از آن انتظار برگزاری حتی یک جلسه آن هم پس از چهار ماه از انتخاب شما به عنوان دبیر جدید داشت چطور می‌تواند در سیاست گذاری کلان فناوری اطلاعات کشور نقش داشته باشد. آیا اینکه چهار جلسه در چهار سال عمر دولت نهم در دوره قبلی مدیریت شورای عالی فناوری اطلاعات برگزار شده توجیه موضوع است. چرا در برگزاری جلسات شورا مشکل دارید؟ به نظر می‌رسد شورایی که توان برگزاری جلسه ندارد نمی‌تواند مصوبات اجرایی هم داشته باشد.

وی ادامه داد: به دلیل گستردگی حوزه فناوری اطلاعات موضوعات قابل طرح در این حوزه بسیار است و از ظرفیت تخصصی شورای عالی فناوری اطلاعات برای پیشنهاد به کارگروه فاوای دولت استفاده خواهد شد.
حکیم جوادی بیان کرد: با توجه به ایجاد کارگروه فاوای دولت به ریاست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و احیای مجدد شورای عالی فناوری اطلاعات، هماهنگی شایسته‌ای بین این دو نهاد در جهت پیشرفت و توسعه فناوری اطلاعات در کشور ایجاد خواهد شد.
گفتنی است، چندی پیش و در پی یکی از سیاست‌های دولت، برخی شوراها در کشور کمرنگ شدند که  شورای عالی فناوری اطلاعات با دبیری معاون سابق فناوری اطلاعات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از این شوراها بود.
در آذرماه سال 90، رییس جمهور طی حکمی رییس سازمان فناوری اطلاعات و معاون وزیر ارتباطات را به سمت دبیر جدید شورای عالی فناوری اطلاعات منصوب کرد تا این انتخاب جدید، سرآغازی نو برای از سرگیری مجدد فعالیت‌های این شورای از یاد رفته شود.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر