در حال خواندن
مدیرعامل زیرساخت از پرداخت خسارت واهمه ندارد
5

مدیرعامل زیرساخت از پرداخت خسارت واهمه ندارد

نویسنده:  عبدالله افتادهاسفند ۲۲, ۱۳۹۰

موضوع مهمي كه در جريان قطعي اينترنت مطرح مي‌شود، خسارت وارد شده به شركت‌هاي اينترنتي به‌عنوان ارایه‌كننده سرويس و كاربران در زمان اين قطعي‌هاست؛ اين موضوع در توافقنامه سطح سرويس يا SLA مشخص شده كه قرارداد تضمين و تامين ميزاني معين از كيفيت خدمات از سوي شركت سرويس‌دهنده براي شركت سرويس‌گيرنده يا كاربر است.
نود آی سی تی – اينترنت کشور هر از چند گاهي به دلايل مختلفي دچار اختلال شده و کاربران و ارایه‌دهندگان خدمات اينترنتي را با مشکلات مختلفي مواجه مي‌کند؛ طي سال‌هاي گذشته عوامل متعددي به قطعي و كندي اينترنت منجر شد كه مهم‌ترين آن قطعي فيبرنوري است و در مواردي هم كوتاهي برخي شرکت‌هاي اينترنتي و يا مشکلاتي که به خود كاربر مربوط بوده است؛ در هر حال قطعي و سرعت اينترنت در ايران همواره مورد انتقاد بوده است.
لزوم پرداخت خسارت به شركت‌هاي طرف قرارداد با مخابرات توسط مخابرات و در طرف مقابل پرداخت خسارت به كاربران توسط شركت‌ها در زمان قطعي موضوعي است كه بارها به آن اشاره شده است و بعضا شركت‌هاي اينترنتي تاكيد كردند كه تاكنون خسارتي در اين مواقع از سوي مخابرات به آنها پرداخت نشده و اين روند يك طرفه بوده و فقط آنها به كاربران خود خسارت مي‌پردازند كه البته اين امر بايد كاملا بررسي شود.

چه جالب، که شرکت‌های اینترنتی حاضر شدند یک طرفه خسارت مردم را بپردازند، لطفا اسامی این شرکت‌ها را اعلام بفرمایید تا ما مستقیما از آنها تقدیر کنیم.

مديرعامل شركت ارتباطات زيرساخت در پاسخ به اين سوال كه آيا هر ميزان خسارت قطعي اينترنت كه از جانب زيرساخت بوده به شركت‌ها پرداخت شده است، گفت: اگر بررسي شود و به اين نتيجه برسيم كه قطعي به دليل مشكلي در زيرساخت و علت قطعي در زيرساخت بوده، خسارت به شركت مربوطه پرداخت شده و مي‌شود.
محمود خسروی افزود: موارد قطعي در بخش بين‌المللي نيز به همان ميزاني كه قطع شود و براساس قرارداد منعقد شده، هزينه‌اش دريافت مي‌شود.
وي در پاسخ به اين سوال كه يك كاربر در زمان قطعي بايد به كجا مراجعه كند، گفت:‌ كاربر بايد به رگولاتوري مراجعه كرده و از طريق بخش مربوطه در سايت رگولاتوري اين موضوع رامطرح كند تا بعد از بررسي رگولاتوري دليل قطعي مشخص شود كه عامل قطعي در حوزه دسترسي يا زيرساخت و يا در حوزه ديگر بوده است تا پس از آن خسارت مربوطه پرداخت شود. اگر در حوزه زيرساخت قطعي باشد و عامل قطعي شركت زيرساخت باشد ما خسارت را پرداخت مي‌كنيم.

چقدر خوبه که جناب خسروی دوست دارند هزینه خسارت‌ها را بپردازند اما اینکه کاربران بخواهند برای هر مورد قطعی شخصا وارد عمل شده و نسبت به گرفتن حقوق اولیه خود اقدام کند قطعا شایسته نیست و بهتر است براساس شریعت اسلامی در صورت بروز چنین مشکلاتی خود شرکت‌ها اقدام به پرداخت یا جبران خسارت کاربران اینترنت کشور کنند.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده
 • ناشناس
  اسفند ۲۲, ۱۳۹۰ در ۷:۰۸ ق.ظ

  بله منم اگه قرار بود از بیت المال خسارت بدم معلومه که واهمه نخواهم داشت

 • ناشناس
  اسفند ۲۲, ۱۳۹۰ در ۷:۰۸ ق.ظ

  آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است

 • ناشناس
  اسفند ۲۲, ۱۳۹۰ در ۷:۱۰ ق.ظ

  به این می گن مدیریت دروغ رو اونقدر بزرگ می گن که خودشون هم باورشون می شه

 • ناشناس
  اسفند ۲۲, ۱۳۹۰ در ۷:۱۲ ق.ظ

  شیطونه می گه یه نهضت شکایت از اینترنت در سایت رگولاتوری راه بندازیم یا نه شاید بهتر باشه امضا جمع کنیم که بگیم بابا واقعا اینترنت اوضاعش خرابه

 • ناشناس
  اسفند ۲۲, ۱۳۹۰ در ۷:۱۳ ق.ظ

  منم موافقم موضوعش به اندازه خلیج فارس مهمه که امضا جمع کنیم اخه چرا فکر می کنین مردم از این چیزها سر در نمی یارن باور کنین ما اعتقاد داریم…

ارسال یک نظر