در حال خواندن
ميزان پهناي باند اينترنت فروخته شده به شرکت‌ها کنترل می‌شود
0

ميزان پهناي باند اينترنت فروخته شده به شرکت‌ها کنترل می‌شود

نویسنده:  عبدالله افتادهاسفند ۱۶, ۱۳۹۰

مديرکل دفتر نظارت بر سرويس‌هاي فناوري اطلاعات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي بیان كرد: ميزان پهناي باند فروخته شده به شرکت‌هاي مخابرات استاني، شرکت‌هاي PAP و ISPها تحت نظارت و کنترل سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي قرار دارند.
نود آی سی تی – عليرضا اصغريان با بيان اين مطلب گفت: چنانچه مشاهده شود پهناي باند تامين شده با پهناي باندي که بايد به خريداران فروخته مي‌شد، تطابقي ندارد، فعاليت اپراتور سرويس‌دهنده متوقف مي‌شود تا اپراتور پهناي باند را به شرايط مطلوب برساند.
وي با بيان اينكه در برخي مواقع انتظار کاربران از سرويسي که دريافت مي‌کنند، بيش‌تر از ميزان پهناي باندي است که در اختيار دارند و با اشاره به اهميت اجراي مصوبه 90 كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات درباره ضوابط و چارچوب موافقت‌نامه سطح خدمات (SLA) خدمات ارتباطات داده‌ها گفت: كليه اپراتورها به مبادله توافقتنامه سطح خدمات ملزم هستند و در صورت كاهش سطوح و شاخص‌هاي تعيين شده اپراتورها موظفند مطابق جداول تعيين شده در اين مصوبه نسبت به محاسبه و جبران خسارت مشتريان اقدام كنند.
او با بيان اينكه اينترنت پرسرعت که هم‌اکنون در کشور توزيع مي‌شود، در مقادير مختلف سرعت دسترسي 64 ، 128 و 256 و 512 کيلوبيت بر ثانيه است بیان كرد: براي مثال اگر کاربر يک سرويس 128 کيلوبيتي را با نرخ اشتراک 10 دريافت کند، حداقل سرعتي که دارد 8/12 کيلوبيت است و چنانچه در مواقع مختلف هر 10 نفر داراي اين اشتراک، به صورت همزمان از اين سرويس استفاده کنند، به‌طور قطع سرعت سرويس کاربر پايين‌تر مي‌آيد.
مديرکل دفتر نظارت بر سرويس‌هاي فناوري اطلاعات رگولاتوري در ادامه بیان كرد: شركت‌هاي خصوصي ارایه‌دهنده خدمات اينترنت پرسرعت مي‌توانند نقطه‌نظرات خود را در جهت كاهش قيمت و افزايش تنوع در سرويس‌هاي قابل ارايه به رگولاتوري ارايه كنند.
منبع:‌ ایسنا

رگولاتوری یک مصوبه خوب در خصوص ممنوعیت فروش اینترنت حجمی داشت که گویا به خاطره‌ها پیوست. متاسفانه این موضوع در حد اعلام باقی ماند البته امیدواریم مجددا این موضوع توسط رگولاتوری پیگیری شود.
 

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر