در حال خواندن
از كم‌فروشي اينترنت جلوگيري کنید
0

از كم‌فروشي اينترنت جلوگيري کنید

نویسنده:  عبدالله افتادهفروردین ۲۲, ۱۳۹۱

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي درباره دلايل كاهش سرعت اينترنت گفت: اگر پهناي باند بيش از ميزان استاندارد به اشتراك گذاشته شود، سرعت اينترنت كاهش مي‌يابد چون بحث به اشتراك‌گذاري پهناي باند اينترنت، استاندارد‌هايي دارد.

نود آی سی تی – حسن رضواني با بیان این مطلب گفت: از نمايندگان مخابرات استان‌ها و هم‌چنين شركت‌هاي خصوصي فعال در اين زمينه دعوت كرديم كه در رابطه با دلايل كاهش سرعت اينترنت مذاكره و بحث كنيم.
وي افزود: متاسفانه در بعضي مواقع شاهد بوديم كه مخابرات بيش از ميزان استاندارد پهناي باند را به اشتراك گذاشت كه طبيعي است اين موضوع به نوعي كم‌فروشي محسوب‌ شده و سرعت اينترنت را كاهش مي‌دهد كه در حال بررسي اين موضوع به تفكيك در استان‌ها هستيم.
رضواني بیان كرد: اگر مردم شكايتي در زمينه‌ اينترنت و يا مباحث مرتبط دارند، مي‌توانند شكايت خود را به اپراتور‌هاي مربوطه ارجاع دهند تا برطرف شود و اگر به نتيجه نرسيدند، مي‌توانند موضوع را به رگولاتوري اعلام كنند.
گفتنی است، وزير ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات در اين باره گفته بود: ميزان پهناي باند اينترنت دريافتي و فروشي اپراتورها در سامانه وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات موجود است.
رضا تقي‌پور اظهار كرده بود: در هر صورت با اعمال كنترل‌هايي كه سازمان تنظيم مقررات ارتباطات در برنامه كاري‌اش دارد، فكر مي‌كنم اين موضوع زياد مشكل عمده‌اي نباشد. ميزان پهناي باندي كه اپراتورها دريافت مي‌كنند و ميزاني كه مي‌فروشند، در سامانه مانيتورينگ سازمان تنظيم مقررات ارتباطات موجود است.

واقعا مخابرات تنها شرکتی است که در موضوع اینترنت کم فروشی می‌کند!

منبع: ایسنا

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر