در حال خواندن
افزایش سود خالص 36 درصدی همراه اول
0

افزایش سود خالص 36 درصدی همراه اول

نویسنده:  عبدالله افتادهفروردین ۳۰, ۱۳۹۱

شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) که نخستین مجمع سالانه بعد از حضور در فرابورس را ششم اردیبهشت سال گذشته با تقسیم 500 تومانی سود برای هر سهم برگزار کرد، امروز دومین مجمع خود را به احتمال زیاد با افزایش 240 تومانی سود نسبت به سال گذشته (740 تومان برای هر سهم) تشکیل داد تا زمینه تشکیل مجمع شرکت مخابرات (سهامدار اصلی همراه اول) در اردیبهشت فراهم شود.
نود آی سی تی – امروز 5 عضو حقوقی هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران مشخص شود و این آنها باید ظرف 15 روز اعضای حقیقی هیات مدیره را انتخاب کنند.
نگاهی به وضعیت گذشته شرکت ارتباطات سیار ایران با مدیرعاملی وحید صدوقی و ریاست مسعود مهردادی بر هیات مدیره اپراتور اول نشان از رشد قابل قبول این شرکت در روزهای پیش رو دارد.
همراه اول با سرمایه اسمی بیش از 206 میلیارد تومان از 28 آذر 89 با کشف قیمت 3 هزار و 495 تومانی هر سهم وارد فرابورس شده و قبل از توقف نماد در روز گذشته بهای هر سهم آن 5 هزار و 405 تومان بود. این شرکت پیش بینی درآمد هر سهم در سال مالی منتهی به 30 اسفند 91 (حسابرسی نشده) را 9183 ریال اعلام کرده است.
همراه اول به دلیل رویکرد جدید در مدیریت خود با وجود رقیبی سرسخت به نام ایرانسل نه تنها توانسته از ریزش مشترکان جلوگیری کند بلکه با ارایه راهکارهای مناسب میزان درآمد و تعداد مشترکان خود را افزایش داده است، کاری که با وضعیت فعلی ارتباطات کشور که روز به روز به مرز اشباع در بخش تلفن همراه نزدیک می‌شود به این راحتی‌ها امکان پذیر نیست.
براساس صورت‌‌های مالی همراه اول این شرکت توانسته همچون سنوات گذشته وضعیت خود را در بازار تلفن همراه به عنوان اپراتور مورد اعتماد مردم حفظ کند به نحوی که با کسب سود خالص پس از کسر مالیات درحدود یک هزار و 570 میلیون تومان  سود کسب کند و نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری را در کسب درآمد داشته باشد.
کارشناسان معتقدند یکی از مهم ترین دلایل رشد درآمد همراه اول جسارت تیم مدیریتی این اپراتور است چرا که این اپراتور با وجود به روز رسانی تجهیزات شبکه خود و ایجاد آمادگی برای ارایه سرویس‌های جدید که موجب رشد هزینه های جاری می شود، باز هم توانسته میزان درآمد سود خالص خود را نسبت به سال گذشته 36 درصد افزایش دهد.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر