در حال خواندن
افزایش نرخ مکالمات تلفن ثابت به موبایل
0

افزایش نرخ مکالمات تلفن ثابت به موبایل

نویسنده:  عبدالله افتادهفروردین ۱۵, ۱۳۹۱

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از تغییر نرخ مکالمات تلفن ثابت به همراه اول در برخی مناطق خاص در راستای اجرای طرح یکسان سازی کدهای استانی خبرداد و گفت: این افزایش نرخ مکالمات تحت هماهنگی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی انجام شده است.
نود آی سی تی – صابر فیضی با اشاره به برنامه‌های مخابرات برای اجرای دو مصوبه تغییر نرخ مکالمات تلفنی در سال جدید که شامل مصوبه هیات دولت برای تغییر نرخ مکالمات در راستای اجرای طرح یکسان سازی کدهای استانی و نیز مصوبه شورای رقابت برای افزایش 14 درصدی نرخ مکالمات تلفنی می‌شود، گفت: هیات دولت اجرای طرح یکسان سازی کدهای استانی را تصویب کرده و شرکت مخابرات ایران با هماهنگی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در حال انجام مقدمات اجرای این طرح است.
وی با بیان اینکه این طرح هم اکنون در تهران انجام شده است ادامه داد: در راستای اجرای طرح یکسان سازی کدهای شهرستان‌های تهران نرخ تعرفه‌های مکالمات تلفن ثابت درون شهری و برون شهری افزایش یافته اما در برخی استان‌های دیگر و تنها در برخی مناطق این استان‌ها نرخ مکالمات تلفن ثابت به موبایل نیز تغییراتی داشته که اطلاعیه آن از سوی شرکت مخابرات منطقه مربوطه اعلام شده است.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه چنانچه تعرفه‌های مخابراتی در هر یک از استان‌های کشور تغییر یابد به طور قطع از سوی شرکت‌های مخابراتی اطلاع رسانی می‌شود، در پاسخ به این سوال که آیا در مناطقی که اعلام کرده‌اید نرخ مکالمه تلفن ثابت به موبایل همراه اول از 447 ریال به 600 ریال افزایش یافته است؟ گفت: در هر منطقه‌ای که تغییراتی انجام شده باشد اطلاعیه‌های آن صادر شده است؛ برای مثال در فلاورجان اصفهان با مصوبه هیات دولت این اتفاق افتاده و آنجا تغییرات لازم داده شده است. به طور کل این تغییر نرخ از تلفن ثابت به همراه اول به صورت منطقه‌ای بوده و شامل تمامی مشترکان نمی‌شود.
وی با تاکید براینکه در تهران تنها تعرفه تلفن ثابت شهری و استانی به دلیل حذف کدهای شهرستان‌ها تغییر یافته است، بیان کرد: اما در مناطقی از کشور که بنا بوده در راستای هم کدی تعرفه‌های تماس با موبایل هم تغییر یابد اطلاع رسانی صورت گرفته است و در مابقی شهرها این موضوع هنوز قطعی نشده است و در حال بررسی هستیم و تا نهایی شدن این تصمیم نرخ مکالمات مانند گذشته محاسبه می‌شود.
فیضی با بیان اینکه برای اجرای طرح یکسان سازی کدهای سایر شهرستان‌ها در حال بررسی هستیم در مورد اجرای مصوبه شورای  رقابت مبنی بر افزایش 14 درصدی نرخ مکالمات تلفنی نیز گفت: این مصوبه هنوز اجرایی نشده است و در حال هماهنگی و بررسی آن هستیم.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر