در حال خواندن
امسال بازار تلفن همراه کشور اشباع می‌شود
0

امسال بازار تلفن همراه کشور اشباع می‌شود

نویسنده:  عبدالله افتادهفروردین ۲۶, ۱۳۹۱

بیزینس مانیتور با اشاره به این که بازار تلفن همراه ایران به آستانه ضریب نفوذ ۱۰۰ درصد رسیده پیش بینی کرد این بخش با رشد ۸ درصدی در سال جاری میلادی مواجه شود.
نود آی سی تی – موسسه بین االمللی بیزینس مانیتور، اعلام کرد ایران به ضریب نفوذ 100 درصدی ارتباطات مخابراتی دست یافته است و بازار تلفن همراه در ایران در اوایل سال جاری میلادی به آستانه ضریب نفوذ 100 درصدی رسیده است.
بیزینس مانیتور در جدیدترین گزارش خود از وضعیت ارتباطات مخابراتی ایران آورده است: «بازار تلفن همراه ایران، که بزرگترین بخش صنعت مخابرات این کشور به شمار می رود، رشد آهسته تری را در سال 2011 نسبت به سال های قبل از آن شاهد بوده است که حاکی از بلوغ و اشباع بازار است و در پایان سال به آستانه 100 درصد ضریب نفوذ رسیده است.»
بر اساس این گزارش، شرکت ریسرچ اند مارکت نیز اعلام کرد، رشد و بلوغ بازار تلفن همراه ایران، موسسه بیزینس مانیتور را ناگزیر از تجدید نظر در پیش بینی‌های سه ماهه گذشته خود نموده است.
این گزارش خاطر نشان می سازد که با توجه به نزدیک شدن شهرهای اصلی به مرز اشباع، حرکت بازار تلفن همراه ایران ناگزیر آهسته تر خواهد شد و رشد صنعت موبایل ایران از این پس بیشتر به سمت مناطق روستایی که دسترسی به آنها مشکل تر و در آمد مردم در آنها کمتر است، متمایل خواهد شد.
بیزینس مانیتور با برآورد رشد 8 درصدی در سال 2012 برای بخش تلفن همراه ایران، پیش بینی کرده که تا پایان سال جاری میلادی تعداد مشترکان تلفن همراه در ایران به 80.85 میلیون مشترک برسد. این موسسه همچنین پیش بینی کرده که ضریب نفوذ تلفن همراه در ایران در اوایل سال جاری میلادی به 100 درصد برسد.
با این حال نباید فراموش کرد که بخش عمده ای از مشترکان تلفن همراه در ایران را مشترکان دارای بیش از یک خط تلفن همراه تشکیل می دهند و بسیاری از این خطوط عملا غیر فعال هستند. بنابراین ضریب نفوذ تلفن همراه در ایران را باید کمتر از 100 درصد برآورد کرد.
سال گذشته، این موسسه در گزارش خود از وضعیت ارتباطات مخابرات ایران، اعلام کرده بود که در پایان سال 2010، مجموعا 67.5 میلیون مشترک تلفن همراه در ایران وجود داشته که برابر با ضریب نفوذ 91 درصدی تلفن همراه در این کشور بوده است.
منبع: خبرگزاری فارس

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر