در حال خواندن
امكان دريافت كدپستي با پيامك فراهم شد
10

امكان دريافت كدپستي با پيامك فراهم شد

نویسنده:  عبدالله افتاده۱۳۹۱-۰۲-۰۲

طي روزهاي گذشته پيامكي با اين مضمون «كدپستي را با ارسال شماره تلفن ثابت به شماره 7087 و هزينه‌ 200 تومان دريافت كنيد» از شماره 501000 كه شركتي خصوصي و واسطه با شركت پست است به برخي مشتركان ارسال شد.
نود آی سی تی – پيگيري از روابط عمومي شركت پست جمهوري اسلامي ايران در اين باره به اين نتيجه رسيد كه اين پيامك از سوي شركت پست جمهوري اسلامي ايران و از طرف شركتي خصوصي واسطه و با امضاي قراردادي ميان شركت‌ها، ارسال شده‌ است.
براين اساس طي قراردادي كه شركت پست جمهوري اسلامي ايران با يك شركت خصوصي امضاء كرده است، مشتركان مي‌توانند از طريق شماره 7087 و ارسال پيامك كدپستي خود را با هزينه 200 تومان دريافت كنند كه البته اين طرح آزمايشي است و پس از قطعي شدن آن از سوي شركت پست، مبلغي هم از سوي شركت مخابرات از مشتركان دریافت خواهد شد.
روابط عمومي شركت پست اعلام كرده است: دريافت كدپستي از طريق شركت پست از طريق سايت اين شركت و انتخاب گزينه‌ دريافت كدپستي هم امكان‌پذير است كه در مواردي خاص نيز اين امكان با گذشت زمان بيش‌تري تلفني ممكن خواهد شد.
گفتنی است، افراد مي‌توانند با ورود به سايت www.post.ir و انتخاب گزينه‌ دريافت كدپستي مشتركان وارد صفحه‌اي از سوي اداره كل جغرافيايي و كد گذاري پستي كشور مي‌شوند كه در آن ” فرم استعلام کدپستی 10 رقمی” با انتخاب دو گزينه‌ “اماكن مسكوني” و “اماكن تجاري” اطلاعاتي از متقاضيان خواسته مي‌شود كه متقاضيان پس از تكميل آن مي‌‌توانند در مدتي كوتاه كدپستي خود را دريافت كنند.
افرادي كه پيش‌تر ثبت‌نام كرده‌اند مي توانند از طريق كد رهگيري 10 رقمي شان كدپستي خود را دريافت كنند. در فرم درخواست كد پستی 10 رقمی اماكن مسكونی و تجاري آمده است: “در صورت اظهار و تکمیل ناقص اطلاعات درخواستی امکان دسترسی به کدپستی ده رقمی میسر نیست”.
در اين سيستم مشخصات متقاضی شامل نام، نام خانوادگي، شماره ملي، كد شهرستان،‌ شماره ثابت، شماره تلفن همراه، كدپستي قديمي و اي‌ميل خواسته مي‌شود. در ادامه مشخصات مکانی که درخواست دریافت کدپستی آن را دارید از متقاضيان خواسته مي‌شود كه شامل استان، شهرستان، دهستان، بخش، خيابان و آدرس كامل است. همچنين در صورت تایید اطلاعات فوق برای ورود اطلاعات خانوار مي‌توان کلید تاييد را براي ادامه انتخاب كرد تا با دريافت كد رهگيري كدپستي آنها ارسال شود.
منبع:‌ایسنا

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده
 • ناشناس
  ۱۳۹۱-۰۲-۰۴ در ۲:۳۴ ق.ظ

  هرچه بيشتر كارها در اين سيستم ها انجام شود بهتر است وقت مردم گرفته نميشود اشتباه كمتر است هزينه ها كمتر است حتي اگر درمواردي هزينه ها بيشتر شود جهت عادت مردم ويادگيري عمومي بهتر است

 • ناشناس
  ۱۳۹۲-۱۰-۱۳ در ۹:۳۷ ق.ظ

  این که شما میگید یک هفته طول داره من الان لازم دارم بعدشم من کد پستی شخص دیگه رو وتسه ارسال نامه میخام از کجا نام پدر و کد ملی اونو پیدا کنم ؟؟؟

 • ناشناس
  ۱۳۹۲-۱۱-۲۶ در ۱:۴۴ ق.ظ

  گند بزنه به این سیستم کد بستی از هر جا وارد شدم جز وقت گرفتن چیزی دستگیرم نشد جون عزیزترین کستون یه برنامه درست طراحی کنید من یه مشاور املاکی هستم یه فکری به حال ما بکنید برای گرفتن کد رهگیری مشتری نیاز به یه سیستم سریع دارم با تشکر

 • ناشناس
  ۱۳۹۲-۱۱-۲۶ در ۶:۲۲ ق.ظ

  گندشو در آوردید

 • ناشناس
  ۱۳۹۲-۱۱-۲۹ در ۱۲:۵۴ ب.ظ

  از همه چيز ميخواين پول دارين؟ پولي باشه ديگه حريم خصوصي معني نداره نه؟؟؟

 • ناشناس
  ۱۳۹۲-۱۲-۱۴ در ۲:۵۸ ق.ظ

  شما هم خوب کاسبی کردنو یاد گرفتین

 • ناشناس
  ۱۳۹۳-۰۱-۲۶ در ۶:۱۱ ق.ظ

  خاک توی اون سرتون اهههههههه

 • ناشناس
  ۱۳۹۳-۰۱-۲۸ در ۶:۰۴ ق.ظ

  سر کاری سر کاری بود

 • ناشناس
  ۱۳۹۳-۰۱-۳۰ در ۴:۰۵ ق.ظ

  yani khak bar saretoon ba in systemetoon

 • ناشناس
  ۱۳۹۳-۰۲-۲۷ در ۱۱:۲۴ ق.ظ

  هر چه بگندد نمکش میزنند.وای به آن روز که بگندد نمک.
  هواستون باشه با سر زمین نخورین.

ارسال یک نظر