در حال خواندن
اپراتور چهارم مكمل شبكه‌هاي ديگر مي‌شود
0

اپراتور چهارم مكمل شبكه‌هاي ديگر مي‌شود

نویسنده:  عبدالله افتادهفروردین ۱۴, ۱۳۹۱

معاون بررسي‌هاي فني و صدور پروانه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي گفت: اپراتور چهارم شبكه‌اي است كه قرار است با استفاده از فيبرنوري يك دسترسي را براي همه ايجاد كند و يك شبكه جا به جايي مبتني بر فيبر نوري در كل كشور شكل بگيرد.
نود آی سی تی – لطف‌الله سبوحي با بیان این مطلب گفت: كليات اپراتور چهارم در كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات مطرح و به تصويب رسيده بود و مجدد اصلاحيه‌اي داشت كه مشاور داخلي در اين زمينه گرفته بودند كه كار بررسي را انجام داد.
وي با بيان اينكه موافقت‌نامه اين موضوع در حال تنظيم است و با تاكيد بر اينكه اين شبكه‌ جاي خود را دارد و درحقيقت مكمل شبكه‌هاي ديگر خواهد بود، ابراز كرد: اين‌گونه نيست كه فعاليتي باعث حذف فعاليت‌هاي ديگر شود، بلكه هر يك جاي خود را دارند و كارهاي خود را انجام مي‌دهند.
گفتنی است، وزير ارتباطات هم در اين باره با بيان اينكه در برنامه داريم كه اپراتور چهارم بتواند تا پنج سال آينده هفت ميليون مشترك را پشتيباني ‌كند، گفته بود:‌ اميدواريم بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته، ‌توسعه و تکميل شبکه فيبر نوري کشور طي هشت سال آينده نهايي و کامل شود.
اما نايب رييس هيات مديره مخابرات ايران در اين باره گفته بود: سرمايه‌گذاري کلاني از سوي شرکت مخابرات ايران در بحث شبکه فيبرنوري انجام گرفته كه با وجود اين زيرساخت‌ها ديگر به تعريف اپراتور چهارم فيبر نوري نيازي نيست.
سيدمصطفي سيدهاشمي گفته بود: مخابرات در توسعه فيبرنوري به شدت فعال بوده و اين شبکه در شهرستان‌ها نيز در حال گسترش است.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر