در حال خواندن
ایجاد شبکه ملی اطلاعات یکی از مولفه‌های تولید ملی است
0

ایجاد شبکه ملی اطلاعات یکی از مولفه‌های تولید ملی است

نویسنده:  عبدالله افتاده۱۳۹۱-۰۲-۰۷

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه سیاست‌های این وزارتخانه برای سال 91 سیاست‌هایی است که از قبل وجود داشته، ایجاد شبکه ملی اطلاعات را یکی از شاخص‌های تولید ملی عنوان کرد.
نود آي سی تی – رضا تقی پور با اشاره به مهمترین اولویت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال جاری گفت: مهمترین اولویت‌ها همان تکالیفی است که در برنامه پنجم توسعه در ارتباط با شبکه ملی اطلاعات در اختیار این وزارتخانه قرارگرفته است.
وی با اشاره به اهم برنامه‌های وزارت ارتباطات در این راستا افزود: توسعه ظرفیت پهنای باند اینترنت کشور، ایجاد مراکز داده که در استان‌ها شروع شده و امسال هم با شدت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد بخشی از اولویت‌های ما در سال 91 است؛ همچنین تولید نرم افزارها باید داخلی شود و اتکا و وابستگی به خارج باید به حداقل برسد.
تقی پور ادامه داد: با نام‌گذاری سال 91 به نام سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی توسط مقام معظم رهبری، کار تولید نرم افزارهای ساخت داخل شدت و سرعت بیشتری گرفته و هماهنگی‌هایی با تولیدکنندگان داخلی، تولیدکنندگان نرم افزار، سخت افزار و سامانه‌ها و خدمات ارزش افزوده صورت گرفته که بتوانیم راهکارها را با هماهنگی آنها تدوین و به اجرا بگذاریم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در حال حاضر بخش زیادی از سخت افزار و نرم افزارهایی که در شبکه‌ها مورد استفاده قرارمی‌گیرند در داخل تولید می‌شود، افزود: برای مابقی آنها نیز در حال برنامه‌ریزی هستیم تا حد امکان این بخش از تجهیزات مورد نیاز نیز در داخل تولید شود.
وی درباره شبکه ملی اطلاعات گفت: ایجاد شبکه ملی اطلاعات یکی از شاخص‌های تولید ملی است؛ این شبکه تمام خدماتی که در اینترنت به صورت جهانی ارایه می‌شود و همچنین اطلاعاتی که در داخل تولید می‌شود را به صورت بومی مدیریت می‌کند.

درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر