در حال خواندن
توقف موقت مصوبه كاهش تعرفه تماس‌ بين‌الملل صحت ندارد
0

توقف موقت مصوبه كاهش تعرفه تماس‌ بين‌الملل صحت ندارد

نویسنده:  عبدالله افتاده۱۳۹۱-۰۱-۲۰

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیويي بیان كرد: شوراي رقابت در رابطه با متوقف شدن مصوبه كاهش تعرفه تماس‌هاي بين‌الملل به ديوان عدالت اداري طرح دعوا كرده و اين كه برخي رسانه‌ها عنوان كرده‌اند كه اين مصوبه موقتا متوقف شده است، صحت ندارد و به شدت آن را تكذيب مي‌كنم.
 
نود آی سی تی – حسن مهدوی با بیان این مطلب گفت: تعيين سياست نرخ‌گذاري در كليه خدمات در بخش‌هاي ارتباطات، فناوري اطلاعات و تصويب جداول تعرفه‌ها و نرخ‌هاي كليه خدمات ارتباطي طبق بند «ج» ماده 5 قانون وظايف وزارت ارتباطات برعهده كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات گذاشته شده كه يگانه مرجع نرخ‌گذاري در حوزه ارتباطات است.
وي افزود: شوراي رقابت در رابطه با متوقف شدن مصوبه كاهش تعرفه تماس‌هاي بين‌المللي به ديوان عدالت اداري طرح دعوا و شكايت كرده ولي هيچ‌گونه دستور توقف و يا ابطالي از سوي ديوان عدالت اداري براي اين مصوبه صادر نشده است و اين موضوع از نظر حقوقي فاقد وجاهت قانوني است.
او بیان كرد: شوراي رقابت صرفا در اجراي بند 5 ماده 58 قانون سياست‌هاي كلي اصل 44 وظيفه تصويب دستورالعمل تنظيم قيمت، مقدار و شرايط دسترسي به بازار كالا و خدمات انحصاري را دارد بنابراين تعيين تعرفه به عهده شوراي رقابت نيست.
مديركل دفتر حقوقي رگولاتوري با تاكيد بر اينكه دستور توقفي از سوي ديوان عدالت مبني بر اين موضوع تا به حال صادر نشده است، گفت: ديوان عدالت اداري شكايت شوراي رقابت را به ما ارجاع داد كه دفاعيات لازم را انجام دهيم ولي هنوز ديوان عدالت به ماهيت دعوا ورود پيدا نكرده است و تصميم قضايي در اين زمينه گرفته نشده است و ادعاي برخي رسانه‌ها مبني بر توقف موقت مصوبه مذكور كميسيون را به شدت تكذيب مي‌كنم.
منبع: ایسنا

درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر