در حال خواندن
فروش کليه براي خريد آيفون درد سر ساز شد!
0

فروش کليه براي خريد آيفون درد سر ساز شد!

نویسنده:  عبدالله افتاده۱۳۹۱-۰۱-۲۰

پس از آنکه يک نوجوان چيني براي خريد يک گوشي آيفون ويک دستگاه آيپد يکي از کليه‌هاي خود را فروخت مقامات اين کشور اعلام کردند عليه پنج نفر در اين کشور به اتهام فعاليت در زمينه خريد و فروش اعضاي بدن اعلام جرم کرده اند.
نود آی سی تی – اين پرونده به اين نگراني دامن زده است که براي مقابله با پيامدهاي منفي مصرف گرايي در جامعه چين و بويژه در ميان جوانان به اندازه کافي تلاش نشده است.
مقامات دادستاني شهر چنجو اين پنج نفر را به سازماندهي عمل خارج کردن يک کليه يک نوجوان هفده ساله دبيرستاني و آسيب رساندن عمدي به وي متهم کرده‌اند.
متهمان شامل يک پزشک جراح، يک پيمانکار بيمارستان و دلالاني مي‌شوند که در اينترنت به دنبال اهدا کنندگان اعضاي بدن مي‌گشتند و يک اتاق عمل را نيز براي عمل‌هاي جراحي اجاره کرده بودند.
گفته مي‌شود يک و نيم ميليون نفر در چين به پيوند عضو نياز دارند اما هر سال فقط ده هزار نفر اهدا کننده پيدا مي‌شود که اين مسئله به گسترش تجارت غيرقانوني عضو منجر شده است.
يکي از متهمان با دريافت 220 هزار يوان (35 هزار دلار) از يک متقاضي پيوند کليه، 22 هزار يوان (3500 دلار ) به دانش آموز اهدا کننده کليه پرداخت کرده بود و بقيه اين پول را نيز با متهمان ديگر و چند نفر از کارکنان پزشکي درگير عمل پيوند تقسيم کرده بود.
اين دانش آموز هفده ساله چيني با دريافت اين پول يک گوشي جديد آيفون و يک دستگاه آيپد براي خود خريده بود.

درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر