در حال خواندن
قطع دسترسی به اینترنت جهانی از شهریور
0

قطع دسترسی به اینترنت جهانی از شهریور

نویسنده:  عبدالله افتادهفروردین ۱۸, ۱۳۹۱

وزیر ارتباطات در حاشیه نشست هم‌اندیشی و راهبردی طرح ملی خرید اعتباری (میزان) در مرکز همایش‌های بین المللی سازمان صدا و سیما، در خصوص شبکه اینترنت ملی گفت: طبق برنامه ریزی زمان‌بندی شده چارچوب کلی این شبکه تعیین شده است و طراحی مفهومی آن نیز به پایان رسیده است.
نود آی سی تی – رضا تقی پور با بیان این مطلب افزود: اجرای جزیی این شبکه نیز در شهریور ماه سال گذشته صورت گرفت همچنین در حال حاضر بسیاری از دستگاه‌های دولتی برای برقراری ارتباط بین دفاتر خود از شبکه ملی اطلاعات استفاده می‌کنند و همچنین برخی از مدارس نیز از شبکه ملی اطلاعات استفاده می‌کنند.
وی افزود: تاکنون به کاربران خانگی شبکه ملی اطلاعات ارایه نمی‌شد و شاید به این دلیل برای مردم ملموس نبوده است اما از ابتدای شهریور امسال شبکه ملی اطلاعات جایگزین شبکه اینترنت جهانی خواهد شد.
وی گفت: هم‌اکنون متقاضیان شبکه ملی اطلاعات می‌توانند برای اخذ این سرویس به مخابرات‌ استانی مراجعه کنند.
وزیر ارتباطات بیان کرد: از شهریور امسال نیز شرکت‌های ارایه دهنده سرویس‌های اینترنت تنها می‌توانند شبکه ملی اطلاعات یا همان اینترانت کشوری را ارایه دهند.
به گفته وی این شبکه طبق پیش‌بینی‌ها ظرف دو یا سه سال آینده به شکل مطلوب خواهد رسید.
تقی پور افزود: با اجرای این شبکه اینترنت و سرویس‌های متنوع اینترنتی ارزان قیمت در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
به گزارش انتخاب، همچنین مباحثی چون امنیت و حفظ اطلاعات در درون کشور نیز با اجرای اینترنت ملی تحقق می‌یابد. وی پایدار کردن شبکه اینترنت ملی و استفاده از اطلاعات ذخیره شده در آینده را از دیگر مزیت‌های آن دانست.
منبع: انتخاب

با شندیدن این خبر آن هم به نقل از وزیر ارتباطات شوکه شدیم، هرچند که در ابتدای شکل گیری ایده شبکه ملی اطلاعات بسیاری آن را جایگزینی برای شبکه اینترنت می‌دانستند که البته این موضوع بارها از زبان وزیر ارتباطات و معاونانش تکذیب شد، امیدواریم هر چه سریع‌تر وزارت ارتباطات پاسخی شفاف در این زمینه ارایه دهد.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر