در حال خواندن
چت ویدیویی با فایرفاکس بدون نصب برنامه اضافه
0

چت ویدیویی با فایرفاکس بدون نصب برنامه اضافه

نویسنده:  عبدالله افتادهفروردین ۲۲, ۱۳۹۱

شرکت موزیلا سازنده مرورگر فایرفاکس در حال طراحی برنامه‌ای برای چت ویدیویی است که بدون استفاده از هرگونه برنامه و نرم افزار جانبی از طریق مرورگرها قابل استفاده است.
نود آی سی تی – این برنامه که به طور کامل با استفاده از استانداردهای وب طراحی شده از استاندارد تازه‌ای موسوم به Web Real Time Communication یا (WebRTC) بهره می برد.
این در حالی است که در شرایط فعلی برای مشاهده ویدیو در یک مرورگر معمولا باید پلاگین‌ها و برنامه‌های جانبی را هم نصب کرد که از جمله شناخته شده‌ترین آنها می‌توان به نرم افزار فلش اشاره کرد.
با استفاده از این فناوری دو کاربر می‌توانند از طریق مرورگر خود با هم چت کنند. البته برای ممکن شدن این قابلیت باید یک افزونه جانبی موسوم به SocialAPI هم بر روی گوشی نصب شود. با این کار محیط مرورگر شباهت زیادی به نرم افزارهای مشهور چت و گفتگوی تحت وب پیدا می کند.
موزیلا به طور آزمایشی این قابلیت را در مرورگر فایرفاکس افزوده ولی هنوز مشخص نیست کاربران چه زمانی قادر به بهره‌برداری از آن خواهند بود. کارشناسان می‌گویند تکمیل این قابلیت و جایگزین شدن آن به جای نرم افزارهایی مانند فایرفاکس مدت زمان طولانی وقت خواهد برد.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر