در حال خواندن
چرا آمار مشترکان ایرانسل در آمار خارجی بیشتر است؟
0

چرا آمار مشترکان ایرانسل در آمار خارجی بیشتر است؟

نویسنده:  عبدالله افتادهفروردین ۱۴, ۱۳۹۱

يک مؤسسه تحقيقات بين المللي براي مشترکان تلفن همراه در ايران، 8 درصد افزايش در سال پيش بيني کرد.

نود آي سی تی – مؤسسه تحقيقات بين المللي «بيزنس مانيتور اينترنشنال» در گزارشي به بررسي وضعيت صنعت مخابرات و به ويژه تلفن همراه ايران در سال هاي آتي پرداخت و 8 درصد رشد در بخش صنعت تلفن همراه براي کشورمان پيش بيني کرد. بيزنس مانيتور در اين گزارش، به استناد گزارشات منتشره از عملکرد شرکت ايرانسل در فصل دوم و سوم سال گذشته ميلادي (2011) تصريح کرد: با عبور شمار مشترکان شرکت «ام تي ان ايرانسل» از مرز 33 ميليون و 400 هزار نفر، اين شرکت که دومين اپراتور بزرگ تلفن همراه در ايران است پيش بيني هاي قبلي از عملکرد اين بخش از اقتصاد ايران را تغيير داد.
اين مؤسسه تحقيقاتي در ادامه تاکيد کرد: انتظار مي رود که صنعت تلفن همراه ايران در سال 2012 ميلادي با رشدي معادل 8 درصد در سال، به توسعه خود ادامه دهد. بيزنس مانيتور خاطرنشان کرد: بدين ترتيب، انتظار مي رود که شمار مشترکان تلفن همراه در ايران تا پايان سال 2012 ميلادي از 80 ميليون و 850 هزار نفر عبور کند. بيزنس مانيتور افزود: بدين ترتيب بازار تلفن همراه ايران در اوايل سال 2012 ميلادي از حداکثر ضريب نفوذ يعني 100 درصد عبور خواهد کرد. بيزنس مانيتور همچنين متوسط درآمد از هر مشترک را براي شرکت ايرانسل در سال 2010 معادل 80 هزار و 471 ريال برآورد و خاطرنشان کرد: متوسط درآمد شرکت ايرانسل از هر مشترک 5.3 درصد نسبت به سال قبل افزايش يافته است.
اين مؤسسه افزايش درآمد از مشترکان براي شرکت ايرانسل را عليرغم تخفيف هاي ويژه اي دانست که اين شرکت براي رقابت با شرکت همراه اول به مشتريان ارائه کرد. بيزنس مانيتور در ادامه گزارش تاکيد کرد: افزايش درآمد ايرانسل از هر مشترک، با توجه به تخفيف هاي ارائه شده در قيمت سيم کارت هاي اين شرکت، به اين معني است که درآمد ايرانسل ناشي از افزايش مصرف مشتريان از خدمات اين شرکت و به ويژه خدمات سودمند اين شرکت در بخش تبادل داده ها بوده است.
اين مؤسسه همچنين پيش بيني کرد که فشارهاي ناشي از کاهش درآمد شرکت ها از مشترکان، موجب افزايش رقابت اپراتورهاي تلفن همراه در بازار ايران طي سال هاي آتي شود. بيزنس مانيتور در اين گزارش، وضعيت رشد مشترکان تلفن ثابت و اينترنت در ايران طي سال هاي آتي را بدون تغيير نسبت به قبل پيش بيني کرد.

بالاخره ما نفهمیدیم آمار واقعی مشترکان ایرانسل چقدر است، اگر این آمار درست نیست سازمان تنظیم مقررات که دسترسی آنلاین به اطلاعات اپراتورها را دارد چرا در این رابطه سکوت کرده است؟

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر