در حال خواندن
آلودگی آدرس‌های اینترنتی به بدافزارها 6 برابر افزایش یافت
0

آلودگی آدرس‌های اینترنتی به بدافزارها 6 برابر افزایش یافت

نویسنده:  عبدالله افتادهاردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۱

مقایسه گزارش مرکز ماهر از میزان گستره آلودگی به بدافزار در استان‌های کشور در نیمه دوم سال 90 با فروردین سال 91 نشان می‌دهد آمار آلودگی آدرس‌های اینترنتی به بدافزارها امسال بیش از 6 برابر افزایش داشته است.
نود آی سی تی – براساس داده‌های جمع آوری شده توسط مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای – ماهر- از شبکه تله بدافزار؛ استان مازندران رکورد آلوده‌ترین استان‌های ارسال ‌کننده بدافزار اینترنتی را در فروردین ماه سال 91 زد و اول شد.
با توجه به داده‌های جمع آوری شده توسط مرکز ماهر استان مازندران با ارسال 599 مورد بدافزار ارسال شده اول و استان تهران با 233 مورد، بوشهر با 204 موردو استان قم با 185 مورد به ترتیب در رده دوم تا چهارم این رده بندی قرار گرفته و بیشترین آمار آلودگی آدرس های اینترنتی به بد افزار ها را به خود اختصاص دادند.
گزارش‌های ارایه شده از مرکز ماهر مبنی بر میزان گستره استان‌های آلوده کشور با توجه به داده‌های جمع آوری شده در یک ماه گذشته براساس میزان آلودگی آدرس‌های اینترنتی به بدافزارها نشان می‌دهد استان اصفهان با 106مورد، همدان با 96 مورد، هرمزگان با 67 مورد، سیستان و بلوچستان با 60 مورد به ترتیب جزو استان‌های آلوده به بدافزار معرفی شدند.
بنابراین گزارش ماهانه میلیون‌ها رایانه در سراسر جهان مورد حملات بدافزارها قرار می‌گیرند اما مقایسه بین آمار اعلام شده در ایران توسط مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای – ماهر- به نسبت سال قبل نشان می‌دهد امسال آمار آلودگی آدرس‌های اینترنتی به بدافزارها بیش از 6 برابر افزایش داشته است.
منبع:‌تلنا

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر