در حال خواندن
استقبال از ایمیل ایرانی، یا اجباری برای استفاده از آن
0

استقبال از ایمیل ایرانی، یا اجباری برای استفاده از آن

نویسنده:  عبدالله افتاده۱۳۹۱-۰۲-۲۴

شورای عالی اطلاع رسانی به دنبال اعلام ممنوعیت استفاده از پست‌‌های الکترونیک خارجی اعلام کرد که تاکنون 20 هزار نفر به عضویت ایمیل ایرانی چاپار – chmail – که دارای سرعت دسترسی بالا و میزبانی در دیتاسنترهای امن داخلی است، درآمده‌اند.
نود آی سی تی – به دنبال ارسال نامه‌ای از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به دستگاه‌های اجرایی، رییس کل بانک مرکزی و اپراتورهای ارتباطی، مبنی بر ممنوعیت استفاده از ایمیل‌های عمومی با میزبانی خارجی از جملهYahoo ،Gmail ،Hotmail  و MSN در مراودات خدماتی و بانکی، شورای عالی اطلاع رسانی پست‌الکترونیک چاپار را با میزبانی در مراکز داده امن داخلی آماده سرویس‌دهی به کاربران اعلام کرد.
براین اساس مرکز مدیریت توسعه ملی اینترنت نیز پست‌الکترونیک چاپار به نشانی www.chMail.ir را به عنوان یکی از سرویس‌دهندگان رسمی کشور در حوزه ایمیل داخلی معرفی کرد.
حجت‌الاسلام سعید سالاریان، قائم‌مقام دبیر شورای عالی اطلاع‌رسانی در این باره گفت: سرویس پست ‌الکترونیک چاپار به عنوان یکی از محصولات مجموعه سرویس‌های چاپار است که تحت عنوان( ChMail سی اچ میل) اواسط اسفندماه سال گذشته آغاز به کار کرد و با ارایه سرعت دسترسی بالا و بدون نیاز به احراز رسمی هویت افراد، بیش از 20 هزار مشترک را در عرض دو ماه به عضویت خود درآورده است.
وی عنوان کرد: عضویت در پست‌الکترونیک چاپار، نیاز به پرداخت هیچ‌گونه وجهی ندارد و وارد کردن اطلاعات هویتی مانند کدملی یا کدپستی، جزو موارد الزامی نیست.
به گفته سالاریان از مهمترین شاخص‌های این سرویس می‌توان به سیستم ثبت‌نام آنلاین، ساختار بازیابی ایمن کلمه عبور مبتنی بر روش‌های مختلف رایج در دنیا، گستردگی طراحی و پیاده‌سازی برای جوابگویی به تعداد بالای کاربران همزمان سرویس گیرنده، یکپارچگی با پرتال مجموعه سرویس‌های چاپار برای سیستم مدیریت پشتیبانی، رمزنگاری اطلاعات محرمانه براساس گواهی دیجیتال معتبر جهانی و سرعت دسترسی بالا با توجه به میزبانی در مراکز داده امن داخلی اشاره کرد.
وی گفت: این سرویس در حال حاضر برای رمزنگاری اطلاعات از گواهی دیجیتال معتبر جهانی (SSL) استفاده می‌کند که با توجه به جهانی بودن این گواهینامه بر روی کامپیوتر شخصی تمام کاربران، به صورت پیش فرض در سیستم عامل پذیرفته شده و مورد اعتماد است؛ یکپارچگی سخت‌افزارها و نرم‌افزارها و همگونی سرویس در لایه‌های مختلف یکی از نکات قابل توجه است که می‌تواند بستری مناسب برای کاربران فراهم آورد.
سالاریان بیان کرد: پروژه مجموعه سرویس‌های چاپار با حمایت دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی و تلاش بخش خصوصی طی 2 سال به ثمر رسیده و اکنون در حال سرویس‌دهی به کلیه کاربران است و به تدریج سایر سرویس‌های پیش‌بینی شده در این مجموعه، آماده بهره‌برداری شده و به ‌اطلاع علاقه‌مندان خواهد رسید.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر