در حال خواندن
افزایش تعرفه تلفن ثابت غیرقانونی است
0

افزایش تعرفه تلفن ثابت غیرقانونی است

نویسنده:  عبدالله افتادهاردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۱

به گفته مدیرکل دفتر نظارت سازمان تنظیم مقررات با توجه به اینکه کمیسیون تنظیم مقررات تاکنون هیچ مصوبه‌ای در خصوص افزایش تعرفه تلفن ثابت به جز شهرهایی که یکسان سازی کدهای بین شهری در آنها انجام شده نداشته، شرکت مخابرات در افزایش تعرفه تلفن ثابت تخلف کرده است.
نود آی سی تی – غلامرضا داداش زاده با بیان این مطلب گفت: موضوع افزایش تعرفه تلفن ثابت از اسفند ماه سال گذشته توسط مخابرات غیرقانونی است ما همزمان این تخلف توسط سازمان حمایت از مصرف‌کننده و سازمان تعضیرات کشوری پیگیری خواهد شد.
وی در پاسخ به این سوال که چرا رگولاتوری در خصوص پیگیری این موضوع از سایر سازمان‌ها کمک می‌گیرد و آیا این موضوع به دلیل ضعف سازمان در برخورد با اپراتورها است، گفت: با توجه به اینکه این تخلف در حال انجام است و بررسی موضوع و صدور حکم توسط رگولاتوری زمان بر است و از انجا که این دو نهاد سریع‌تر از ما وارد عمل می‌شوند برای جلوگیری از ادامه تخلف از این نهادها کمک گرفته می‌شود.
وی در خصوص اظهارات رییس هیات مدیره مخابرات در خصوص هماهنگی با وزیر ارتباطات برای افزایش تعرفه مکالمات تلفن ثابت بیان کرد: این موضوع به صورت دقیق در سازمان تنظیم مقررات که بازوی اجرایی کمیسیون تنظیم مقررات نیز هست بررسی شده و تاکنون هیچ مصوبه‌ای دال بر افزایش تعرفه تلفن ثابت به دست ما نرسیده است.
داداش زاده گفت: مخابرات باید مبلغ اضافه دریافتی اسفند ماه را که در صورتحساب مشترکان منظور کرده است را به آنها بپردازد و رگولاتوری با جدیت این موضوع را پیگیری خواهد کرد.
مديرکل نظارت بر سرويس‌هاي ارتباطي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در پاسخ به سوالی دیگر مبنی براینکه گفته می‌شود رگولاتوری به عمد همزمان با مجمع مخابرات اقدام به انتشار اخبار منفی علیه این شرکت می‌کند،‌گفت: ‌این موضوع صحت ندارد و ما به وظایف قانونی خودمان عمل می‌کنیم.
وی افزود: اینکه برخی می‌خواهند القا کنند که رگولاتوری در جریان این موضوع نیست و به اشتباه اظهار نظر می‌کند، باید بگویم که اصلا این‌طور نیست و در صورتی که مصوبه‌ای در کمیسیون تنظیم مقررات مصوب شود ما حتما در جریان آن قرار می‌گیریم و موضوع تخلف مخابرات برای ما کاملا محرز است و آن را پیگیری می‌کنیم.
گفتنی است،  شوراي رقابت در مصوبه خود در سال گذشته افزايش 12 درصدي نرخ مكالمات تلفن ثابت را تصويب و اعلام كرد و به گفته مدير كل روابط عمومي شركت مخابرات ايران نرخ جديد پالس مكالمات تلفن ثابت از اول اسفندماه سال 90 در قبوض مشتركان تلفن ثابت اعمال مي‌شود.
به گفته مدیران مخابراتی تعرفه تلفن ثابت كه تاكنون براي هر پالس مكالمه مبلغ 7/44 ريال بود هم اكنون به 30/51 ريال رسيده است كه اين تغيير قيمت براساس ابلاغيه شوراي رقابت و هماهنگي با مسوولان وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات انجام شده است.
به گفته داوود زاعيان نرخ‌هاي جديد از ابتداي اسفند سال گذشته در قبوض مشتركان اعمال و محاسبه مي‌شوند و هم اكنون تعرفه‌هاي جديد براي مشتركان تلفن ثابت در حال محاسبه است.
لازم به ذکر است، تعرفه‌هاي تلفن ثابت آخرين بار در سال 83 اصلاح و تغيير كرده و از از آن زمان به بعد بدون تغيير مانده است و كشورمان در ITU از نظر رتبه‌بندي تعرفه تلفن ثابت به عنوان ارزان‌ترين كشور از نظر مبلغ تعرفه مكالمات تلفن ثابت شناخته شده است.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر