در حال خواندن
تهران بیشترین ضریب نفوذ اینترنت را دارد
0

تهران بیشترین ضریب نفوذ اینترنت را دارد

نویسنده:  عبدالله افتادهاردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۱

سال گذشته استان تهران، سمنان، قم، اصفهان و یزد به ترتیب بیشترین ضریب نفوذ اینترنت را در کشور داشتند.
نود آی سی تی – براساس آمار اعلام شده از سوی سامانه مدیریت ضریب نفوذ اینترنت کشور، سال گذشته استان تهران با 53 درصد ضریب نفوذ اینترنت، بیشترین کاربران اینترنت کشور را در خود جای داده است. بنابراین گزارش استان تهران دارای 14 میلیون و 694 هزار و 210 نفرجمعیت است که از این تعداد، 7 میلیون و 852 هزارو 20 نفر آن کاربر اینترنت هستند.
براساس آمار اعلامی، ضریب نفوذ اینترنت در استان سمنان نیز 41 درصد گزارش شده است. این استان با 253 هزارو 367 نفرکاربر اینترنت، رتبه دوم ضریب نفوذ اینترنت کشور را به خود اختصاص داده است.
همچنین پرتال ملی ضریب نفوذ اینترنت کشور، قم با 429 هزار و970 نفر کاربرو 38 درصد ضریب نفوذ اینترنت در رتبه سوم و استان اصفهان با یک میلیون و 799 هزارو 532 نفر کاربر و ضریب نفوذ اینترنت 37 درصد در رتبه چهارم قرار داده است.
یزد نیز با 382 هزار و 189 نفر، توانسته سال گذشته 36 درصد ضریب نفوذ اینترنت را به خود اختصاص داده و رتبه پنجم را از لحاظ بالاترین ضریب نفوذ اینترنت را کسب کند.
گفتنی است، به نظر می‌رسد بیشترین تمرکز بخش خصوصی و شرکت مخابرات ایران با توجه به وسعت فعالیت (مخابرات استانی) و تجهیزاتی که در اختیار دارد، در ارایه اینترنت در هر حجم و سرعتی تنها در چند استان نزدیک به هم و در مرکز کشور است و سایر استان‌ها در پایین‌ترین سطح توجه قرار دارند.

شما بفرمایید ضریب نفوذ چه چیزی در شهرستان‌ها بیشتر از تهران است، البته به غیر از هوای پاک که آن هم این روزها براساس شنیده‌ها تا مقداری در برخی از شهرها دارد به پای تهران می‌رسد.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر