در حال خواندن
حمله بزرگ سایبری هدفمند به ایران کشف شد
0

حمله بزرگ سایبری هدفمند به ایران کشف شد

نویسنده:  عبدالله افتادهخرداد ۹, ۱۳۹۱

یک رسانه غربی به نقل از یک شرکت روسی ادعا کرده است کارشناسان یک حمله سایبری پیچیده هدفمند را که از سال 2010 مبادرت به دزدی اطلاعات از ایران و برخی کشورها می‌کرده است، کشف کرده‌اند.
 
نود آی سی تی – براساس ادعای بی بی سی، رییس شرکت روسی آنتی ویروس «کسپراسکای» گفت کارشناسان یک حمله سایبری پیچیده هدفمند که از سال 2010 مبادرت به دزدی اطلاعات از ایران و برخی کشورها می کرده است را کشف کرده اند.
به گزارش بی بی سی، ” ویتالی کاملاک” رییس شرکت روسی آنتی ویروس “کسپراسکای” گفت: کارشناسان شرکت ما موفق به کشف حمله سایبری گسترده موسوم به “فلیم” (شعله) شده‌اند که به طور گسترده از آگوست 2010 مبادرت به جمع آوری اطلاعات از برخی کشورهای منطقه مثل ایران، سوریه، سودان، لبنان، مصر و عربستان کرده است.
وی در ادامه، به نام رژیم صهیونیستی هم به عنوان یکی دیگر از طرف‌هایی که به زعم وی مورد حمله سایبری قرار گرفته است، اشاره کرد و گفت وسعت و پیشرفتگی “فلیم” در حدی است که بیانگر این است که این کار توسط یک دولت پشتیبانی می‌شود، اما نمی توان مبدا آن را مشخص کرد.
وی همچنین مدعی شد 600 هدف خاص مورد حمله “فلیم” واقع شده‌اند که شامل اطلاعات شخصی افراد، اطلاعات تجاری، اطلاعات موسسات آموزشی و سیستم های دولتی می شود.
منبع:‌ خبرگزاری مهر

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر