در حال خواندن
دستگیری فردی به اتهام سوء استفاده از اشتراک خط اینترنت
0

دستگیری فردی به اتهام سوء استفاده از اشتراک خط اینترنت

نویسنده:  عبدالله افتادهاردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۱

رییس پلیس فضاي توليد وتبادل اطاعات استان خراسان‌شمالی از دستگيري فردي خبر داد كه با دسترسي غيرمجاز به خط اشتراك ADSL از آنان سواستفاده مي‌كرد.
نود آی سی تی – سرهنگ یلی با بيان اينكه پیرو گزارش اخذ شده از یکی از شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت پرسرعت استان مبني بر اينكه فرد یا افرادی با دسترسی غیرمجاز به خط اشتراکADSL یکی از مشتریان اقدام به سوء استفاده از حق اشتراک وی ‌كرده‌اند گفت: ﻤﺄموران تحقیقات خود را آغاز كرده و دريافتند كه خط اشتراک مربوط به یکی از ارگان‌های دولتی استان است که مسوولان مربوطه از این موضوع مطلع نبودند.
وي با بيان اينكه در بررسی‌ کارشناسان متهم شناسایی و دستگیر شد افزود: متهم با سوء‌استفاده از ناآگاهی شاکی بر نحوه استفاده صحیح از اینترنت پرسرعت و چگونگی کاربرد آن به سیستم نفوذ کرده بود.
يلي افزود: نکته اول در اين پرونده آن است که متهم از پایین بودن سطح امنیت اين شرکت استفاده کرده و کاربران را شناسایی مي‌كرده و نکته دیگر اینکه پس از اتصال به سیستم هدف، سیستم با ارایه مدل مودم درخواست نام کاربری و پسورد را پیدا می‌كرد که در این موقع متهم از این شکاف امنیتی که کاربر سیستم هدف ایجاد كرده و برای مودم خویش نام کاربری ایجاد نکرده است بهره‌برداری كرده و به راحتی از اعتبار اشتراک وی سوء استفاده مي‌كرده است.
منبع:‌ایسنا

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر