در حال خواندن
مخابرات قطع دسته‌جمعي سايت‌ها را گردن گرفت
0

مخابرات قطع دسته‌جمعي سايت‌ها را گردن گرفت

نویسنده:  عبدالله افتادهخرداد ۹, ۱۳۹۱

در آخرين ساعات روز گذشته و نخستين ساعات بامداد امروز (ساعت 23:30 تا ساعت 1:15) برخي سايت‌هاي كشور از جمله برخي خبرگزاري‌ها و پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني براي مدت يك ساعت و 45 دقيقه قطع شدند كه مسوولان مخابرات كشور امروز مسووليت اين اختلال را برعهده گرفته و خرابي تجهيزات را عامل آن دانستند.
نود آی سی تی – كامران كاظمي، مدير نگهداري و پشتيباني فني ديتاي مخابرات استان تهران  در اين باره گفت: خرابي تجهيزات، شب گذشته به قطعي ارتباطات مشتركاني شد كه از مخابرات سرويس مي‌گيرند كه با تلاش‌هاي صورت گرفته اين اختلال يك و نيم ساعت طول كشيد و دوباره اين سايت‌ها فعاليت خود را از سر گرفتند.
وي در عين حال تاكيد كرد كه در حال حاضر هيچ‌گونه مشكلي براي مشتركاني كه اينترنت خود را از مخابرات مي‌گيرند وجود ندارد.

اگرچه مسوولان مخابراتي مسووليت اختلالات شب گذشته را برعهده گرفته‌اند اما با اين حال در روزهاي اخير به نظر مي‌رسد وضعيت اينترنت كشور به پايداري گذشته نيست و به اذعان بسياري از كاربران در موارد مختلف شاهد كندي سرعت و يا قطع برخي سايت‌ها بوده‌ايم.
حتي اين موضوع تا جايي پيش رفته كه امروز برخي رسانه‌ها به انتقاد از اين موضوع پرداخته و آوردند كه در زمان سخنراني رييس جمهوري در مراسم آغاز به كار مجلس نهم سرعت اينترنت كشور به دلايل نامعلوم به حداقل ممكن رسيد.
در اين ميان عده اي از كارشناسان و متخصصان فضاي سايبري كشور هم از قطع روتر روسيه سخن مي‌گويند و دليل كندي سرعت روز گذشته را در اين موضوع مي دانند. عده اي هم مسئله را كاملا عادي تلقي كرده و مي گويند معمولا همه روزه ساعت‌هاي 10 تا 11 يكي از شلوغ‌ترين ساعات اينترنت است و اين موضوع را اين گونه توجيه مي‌كنند كه همه روزه بين ساعت 10 تا 11 صبح به دليل بالا بودن ترافيك شبكه اينترنت كشور كاربران در نقاط مختلف شاهد نوعي كندي در سرعت هستند.

منبع: ایسنا

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر