در حال خواندن
مرد زن نمای شارژ بگیر دستگیر شد
0

مرد زن نمای شارژ بگیر دستگیر شد

نویسنده:  عبدالله افتادهاردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۱

رییس پلیس فضاي توليد وتبادل اطلاعات استان کردستان از دستگيري فردي خبر داد كه در فضاي مجازي با بهانه برقراري ارتباط دوستي از ديگران كارت شارژ مي‌گرفت.
نود آي سی تی – سرگرد شاکری با بیان این مطلب گفت: کارشناسان پلیس فتا در رصد فضای مجازی كه براي پیشگیری و مقابله با جرایم در فضای مجازی صفحه‌ای در یکی از شبکه‌های اجتماعی شناسایی كردند که با قرار دادن عکس خانمی در پروفایل شخصی خود از کاربران دیگر کلاهبرداری می‌كرد.
وي با بيان اينكه كلاهبرداران با این شیوه که با تطمیع و فریب کاربران که با آنان ارتباط دوستی برقرارمي‌كرد اقدام به اخذ کارت شارژهای تلفن می‌كرد گفت: لذا ﻤﺄموران تحقیقات خود را آغاز كرده كه در بررسی‌های فنی و تخصصی صورت گرفته متهم شناسایی و پس از دستگیری به مرجع قضایی معرفی شد.
ريیس پلیس فضاي توليد وتبادل اطلاعات استان کردستان در ادامه به كاربران هشدار داد: از آنجا که در مدتی کوتاه شیوه فریب از طریق جعل صدا و هویت در فضای مجازی فراگیر شده و علت آن نیز عدم دقت و هوشیاری کاربران است به افرادی که در فضای مجازی آشنا می‌شوید اعتماد نکنید، زیرا کلاهبرداران و شیادان از امکان پنهان ماندن هویت در فضای مجازی، سوء استفاده كرده و با چهره‌های دروغین در این فضا ظاهر می‌شوند.
منبع:‌ ایسنا

نکته جالب در این خبر اعلام فراگیر شدن استفاده از این روش کلاهبرداری در کشور است اما اگر نگاهی کوتاه در اینترنت داشته باشید ابزاری همچون تغییر صدا در اینترنت به راحتی حتی از طریق پست در کشور توزیع می‌شود.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر