در حال خواندن
هشدار پليس فتا درباره نحوه اتصال به اينترنت
0

هشدار پليس فتا درباره نحوه اتصال به اينترنت

نویسنده:  عبدالله افتادهاردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۱

سرپرست پلیس فتاي هرمزگان درباره نحوه اتصال به اينترنت توصيه‌هايي را به شهروندان ارایه داد.
نود آی سی تی – سرگرد علی اکبر قرایی‌پور با بيان اينكه برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی از طریق اینترنت بیش از 50 درصد کل جرایم را به خود اختصاص داده، علت وقوع این جرایم را عدم‌توجه و دقت دارندگان حساب بانکی در نگهداری اطلاعات حساب‌های بانکی‌شان دانست و گفت: زمینه وقوع این جرم از زمانی آغاز مي‌شود که فرد با بهره‌گیری از امکانات فضای مجازی و اینترنت مبادرت به دریافت خدماتی از قبیل خرید اینترنتی، برداشت، جابه‌جایی و انتقال وجه، ثبت‌نام و پرداخت قبوض مي‌كند.
درهمين‌ راستا وي به شهروندان توصيه كرد: برای انجام امورات اینترنتی از قبیل ثبت‌نام و غیره به افراد مطمئن و مسلط به اینترنت مراجعه كنند و پس از انجام خدمات مورد تقاضا، در اولین فرصت نسبت به تغییر رمز کارت عابربانک خود اقدام کنند.
سرپرست پلیس فتاي هرمزگان ادامه داد: افراد دارنده حساب بانکی بايد سعی کنند در فواصل زماني کوتاه نسبت به تغییر رمز اول و دوم حساب خود که به راحتی از طریق دستگاه ATM امکان‌پذیر است، اقدام كنند و در صورت دریافت ایمیل، پیامک و درخواست ارسال اطلاعات شخصی یا حساب بانکی به بهانه‌های برنده‌شدن در قرعه‌کشی یا دریافت خدمات یک سایت، به در خواست آنان هیچ توجهی نکرده و از ارسال اطلاعات بانکی و شخصی خود خودداری کنند.
سرپرست پلیس فتاي هرمزگان از شهروندان و كاربران اينترنت خواست برای اتصال به اینترنت، از سیستم رایانه‌ای که فاقد اطلاعات شخصی و خانوادگی باشد، استفاده كنند.
به گفته قرایي‌پور، كاربران اينترنت بايد براي اتصال به اینترنت از طریق گوشی تلفن‌همراه، از گوشی همراهی که هیچ‌گونه اطلاعات شخصی نظير عکس، فیلم و غیره در آن ذخیره نشده باشد، استفاده کنند.
وي با اشاره به آغاز به كار رسمي پلیس فتاي هرمزگان از اردیبهشت ماه سال 90، بیان كرد: از بدو تشکیل اين پليس جرایمی در حوزه فضای مجازی با موضوعات برداشت غیرمجاز از حساب بانکی از طریق اینترنت، هتک حیثیت و نشر اکاذیب علیه افراد و کلاهبرداری رایانه‌ای پیگیری و دنبال شد كه در سال گذشته قریب به 80 درصد از جرایم رخ داده در فضای مجازی و علاوه بر این مواردی نیز در سایر نقاط کشور واقع که با دریافت نیابت پیگیری و حدود 95 درصد این وقایع نیز کشف شده است.
سرپرست پلیس فتاي فرماندهی انتظامی استان هرمزگان عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون جرایمی با موضوع برداشت غیرمجاز، کلاهبرداری از طریق اینترنت گزارش شده که توسط کارشناسان پلیس فتا، 75 درصد این جرایم کشف و متهمان مربوطه شناسایی و دستگیر و براي سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر