در حال خواندن
چه کسی راست می‌گوید همراه اول یا رگولاتوری
0

چه کسی راست می‌گوید همراه اول یا رگولاتوری

نویسنده:  عبدالله افتادهخرداد ۹, ۱۳۹۱

در حالی که معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات از پرداخت حق السهم 28.1 درصدی مربوط به پیامک از سوی همراه اول خبر داد، مدیرکل مالی همراه اول با بیان اینکه شرکت ارتباطات سیار با حکم مجتمع قضایی شهید صدر تهران، تا تعیین تکلیف قطعی کما فی السابق 5 درصد درآمد پیامک را به حساب سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی واریز می‌کند، این موضوع را تکذیب کرد.
نود آی سی تی – به گفته معاون نظارت رگولاتوری همراه اول بر خلاف پرداخت‌های نخست سال 90 در آخرین پرداخت خود، 28.1 درصد از درآمد پیامک را به عنوان سهم دولت به رگولاتوری پرداخت کرده است.
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: پس از صدور حکم توقف، دادگاه هنوز رای نهایی صادر نکرده است.
وی ادامه داد: اما اخیرا همراه اول در آخرین پرداخت خود به رگولاتوری (دولت) این سهم را همان 28.1 درصد محاسبه و پرداخت کرده است.
رضوانی گفت: بنابراین به رغم طرح موضوع در مجتمع قضایی، به نظر می‌رسد، همراه اول با مشاهده شرایط و ادله، از به نتیجه رسیدن در این محکمه، نا امید شده و همان سهم 28.1 درصدی را پرداخت کرده است.
رضوانی افزود: البته همراه اول در پرداخت‌های از ابتدای سال 90 تا نیمه سال، 5 درصد از درآمد پیامک‌ها را به رگولاتوری پرداخت کرده است و این مابه التفاوت برای نیمه نخست سال 90 هنوز پا برجا است.
 
این ادعا صحت ندارد
فرشاد فتاحی نیا با اشاره به سخنان معاون سازمان تنظیم مقررات که گفته بود به نظر می‌رسد همراه اول با مشاهده شرایط و ادله، از به نتیجه رسیدن در محکمه ناامید شده و برای نیمه دوم سال90، سهم 28.1 درصدی از درآمد پیامک را پرداخته گفت: چنین ادعایی صحت ندارد.
وی افزود: همراه اول همان طور که در صفحه 33 از صورت های مالی سال 1390 خود به صورت کاملاً شفاف اعلام کرده سهم سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از درآمد پیامک را بر اساس حکم شماره 900986 مورخ 18/10/1390 مجتمع قضایی شهید صدر تهران، تا صدور حکم و تعیین تکلیف قطعی، کما فی السابق به صورت 5درصد می‌پردازد اما 1816 میلیارد ریال مابه التفاوت 5درصد ملاک عمل همراه اول تا 28.1 درصد مورد نظر رگولاتوری از درآمد پیامک را، تا صدور رأی نهایی دادگاه، به عنوان ذخیره در حسابها منظور کرده است.
فتاحی نیا عنوان کرد: شرکت مخابرات ایران به عنوان دارنده پروانه، مصرّانه پیگیر طرح دعوی خود در مجتمع قضایی شهید صدر است و براساس مستندات ابرازی، بر انطباق دعوی مطروحه با مفاد پروانه و استانداردهای حاکم، اعتقاد دارد و به نتیجه، کاملاً امیدوار است.
منبع: خبرگزاری فارس

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر