در حال خواندن
یک خط ADSL به 500 نفر واگذار می‌شود
0

یک خط ADSL به 500 نفر واگذار می‌شود

نویسنده:  عبدالله افتادهاردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۱

وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینكه، بازار اینترنت ایران به چند اپراتور بزرگ با سرمایه كلان نیاز دارد، گفت: ورود اپراتورهای بزرگ به این بازار، ‌موجب توسعه و كاهش قیمت اینترنت در كشور می شود.
نود آی سی تی- محمد سلیمانی با بیان این مطلب ‌افزود: كاربران اینترنت در ایران نسبت به خیلی از كشورها، قیمت بالاتری را برای استفاده از اینترنت پرداخت می‌كنند، علت توسعه پایین اینترنت در كشور هم همین قیمت بالا است و گرنه مردم به اینترنت نیاز دارند.
وی در مورد توسعه كند اینترنت در ایران و قیمت بالای آن گفت‌: چند اشكال وجود دارد كه به ساختارها و فعالیت اپراتورها بر‌می گردد كه این مسایل به صورت زنجیره‌ای به هم وصل هستند.
نماینده راه یافته از حوزه انتخابیه تهران به مجلس شورای اسلامی گفت:‌ در حوزه اینترنت باید شركت‌های بزرگ وارد شوند، مثل اپراتورهای تلفن همراه، در حالی كه در ایران شركت‌های كوچك وارد بازار اینترنت شده‌اند كه تعدادشان زیاد است و سرمایه زیادی هم ندارند.
وی ادامه داد: اگر این شركت‌های كوچك كه در زمینه توزیع اینترنت فعالیت می‌كنند، ‌سرمایه‌های خود را روی هم بگذارند و با تشكیل تعاونی یك اپراتور ملی را ایجاد كنند، بسیاری از مشكلات فعلی رفع می‌شود.
وی بیان كرد كه شكل گیری اپراتورهای بزرگ به توسعه اینترنت، كاهش هزینه‌ها و در نتیجه به كاهش قیمت اینترنت برای كاربر خواهد انجامید.
وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یكی از دلایل بالا بودن قیمت اینترنت در كشور، هزینه بالاهای شركت‌های توزیع كننده اینترنت است، كه بیشتر این هزینه‌ها مربوط به هزینه‌های سربار مانند اجاره محل، نیروی انسانی و غیره است و هزینه پهنای باندی كه این شركت‌ها از زیرساخت خریداری می‌كنند كمتر از 20 درصد كل هزینه‌های شركت است و 80 درصد هزینه‌ها، ‌هزینه‌های سربار است.
وی افزود: در این فضا مدیریت هزینه سخت می‌شود، رقابت خیلی شفافی شكل نمی‌گیرد، این مشكل ساختاری است كه باید حل شود و چند اپراتور بزرگ و با سرمایه بالا بیایند.
سلیمانی با تاكید بر توسعه اینترنت در كشور گفت: به تعداد خانوارها باید اینترنت پرسرعت ( adsl) بدهیم و تمام خانوارها باید اینترنت پرسرعت داشته باشند.
وی در مورد سرعت اینترنت در كشور گفت: الان سرعت اسمی اینترنتی كه به خانوار می‌دهند 128 كیلوبیت بر ثانیه است، در حالی كه 500 نفر از یك خط استفاده می‌كند و در عمل سرعت اینترنت كاربر عادی 10 تا 12 كیلوبیت بیشتر نیست.
سلیمانی افزود: اگر اینترنت را به تعداد خانوارها توسعه بدهیم، ‌اپراتوری كه بخواهد این خدمات را بدهد، در سال بیش از دو هزار میلیارد تومان درآمد خواهد داشت.
وی گفت: وقتی تعداد مشتری و كاربر زیاد شود هزینه‌های سر بار كاهش پیدا می‌كند و از قیمت اینترنت نیز كاسته می‌شود.
وی در مورد سرعت اینترنت و محدودیت آن نیز گفت: برای اكثر مردم و حتی بانك‌ها نیازی به پهنای باند بالا نیست و اگر سرعت 128 كیلو بیت برثانیه واقعی در اختیار مردم قرارگیرد كافی است.
منبع: ایرنا

اگر آن طور که شما می‌گویید یک خط را به 500 نفر ارایه می‌دهند چرا در زمان وزارت خودتان اقدامی جدی در جهت برخورد با متخلفان انجام ندادید، در ضمن با تشکیل یک اپراتور ملی اینترنت رقابت از بین می‌رود و انحصار ایجاد می‌شود در ضمن استفاده از اینترنت همانند شبکه تلفن همراه نیست هر چند در این بخش باید از حضرتعالی تشکر کرد که عملکرد خوبی داشتید البته به قیمت فدا شدن فناوری اطلاعات برای ارتباطات در دوره وزارت شما.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر