در حال خواندن
اعلام نحوه پرداخت غيرحضوري قبوض تلفن همراه
0

اعلام نحوه پرداخت غيرحضوري قبوض تلفن همراه

نویسنده:  عبدالله افتادهخرداد ۲۳, ۱۳۹۱

‎‎‎متصديان ارایه خدمات به مردم در تلاش‌اند تا در راستاي تحقق شعار دولت الكترونيكي با ارايه خدمات در جهت كاهش رفت و آمدها، كاهش حجم ترافيك، كاهش هزينه‌هاي اضافي و مديريت شهري بپردازند كه شركت پست و وزارت ارتباطات از جمله سازمان‌هاي فعال در اين حوزه، در تلاش براي تسهيل ارایه خدمات به مشتركان هستند.
نود آی سی تی – خدمات بانكداري الكترونيكي به روش‌هاي متعددي مانند خدمات بانكي از طريق اينترنت، انواع خدمات كارت و ارایه خدمات بانكي از طريق تلفن همراه ارایه مي‌شود. بانك‌ها در تلاش براي كسب رضايت هرچه بيشتر مشتريان خود نسبت به ارایه خدماتي از قبيل مشاهده و ارسال صورت حساب، خريد و فروش سهام، پرداخت قبض‌هاي خدمات شهري، انتقال وجه بين حساب‌هاي يك بانك و غيره را از طريق اينترنت، تلفن (ثابت و همراه)، دستگاه خودپرداز و پايانه فروش اقدام كرده‌اند.
در همين راستا شركت ارتباطات سيار با همكاري بانك‌ها، نسبت به فراهم‌سازي امكاناتي درخصوص پرداخت غيرحضوري قبوض تلفن همراه از طريق سامانه اطلاع رسانی 9990، خود پرداز، تلفن بانك، اينترنت، پيام كوتاه، پايانه فروش و پروتكل وپ در سطح كشور فراهم كرده است.
با اين روش‌ها ديگر لازم نيست مشتركان وقت خود را در ترافيك و يا صف طولاني شعب بانك‌ها صرف كنند. بلكه در هر ساعت از شبانه روز، در منزل يا محل كار و در هر مكان ديگر حتي خارج از محل سكونت خود مي‌توانند قبض تلفن همراه خود را پرداخت كرده و ديگر نگران تاخير و ديركرد درپرداخت آن نباشند.
 
رویت و پرداخت صورتحساب آخرین دوره
نحوه اشتراك و استفاده از خدمات در كليه روش‌ها بدين صورت است:
١- افتتاح حساب نزد هر يك از بانك هاي ارایه دهنده خدمات غير حضوري پرداخت قبوض
٢- تكميل فرم استفاده از خدمات مذكور در بانك مذكور و دريافت كد شناسايي و كلمه عبور
روش پرداخت قبض از طريق پيام كوتاه
– پيام كوتاه خود را با فرمت اعلام شده به شماره‌اي كه بانك در اختيارتان قرار داده است، ارسال كنيد.
به طور مثال فرمت پپام جهت پرداخت قبض از طريق پيام كوتاه در بانك تجارت به شكل زير است: رمز پرداخت كننده + شناسه پرداخت + شناسه قبض + شماره حساب + 3
توجه: شناسه قبض و شناسه پرداخت در قبوض مصرفي درج شده است.
 
نكات مهم امنيتي
پس از برطرف شدن نياز از اطلاعات ارسال شده توسط بانك،‌ براي جلوگيري از پرشدن حافظه موبايل و نيز عدم اطلاع ديگران از شماره حساب شما،‌ توصيه مي‌شود آن را پاك كنيد.
در صورت واگذاري سيم كارت يا‌ مفقود شدن آن، ‌از طريق اينترنت يا شعبه‌اي كه در آن حساب داريد، اين خدمت را براي شماره موبايل مذكور غيرفعال كنيد. عواقب ناشي از عدم اقدام فوق به عهده مشتري است.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر