در حال خواندن
توافق روی یک قطعنامه صلح‌آمیز برای پیشگیری از جنگ سایبری
0

توافق روی یک قطعنامه صلح‌آمیز برای پیشگیری از جنگ سایبری

نویسنده:  عبدالله افتادهخرداد ۲۰, ۱۳۹۱

یک هفته پس از حمله بدافزار Flame، سازمان ملل از کشورهای جهان خواست به دنبال یک قطعنامه صلح آمیز در فضای مجازی باشند تا از تهدید جنگ سایبری در سطح جهان جلوگیری شود.
نود آی سی تی – دکتر حمدون توره رییس سازمان ارتباطات راه دور سازمان ملل، یک هفته پس از حمله بدافزار Flame به عنوان یکی از حملات پیچیده سایبری گفت که کشورهای درحال توسعه برای دفاع از خود در مقابل تهدیدها مورد کمک قرار گرفته‌اند.
 وی گفت: Flame را یک اقدام در راستای جنگ سایبر در نظر نمی‌گیرد، وضعیت جهانی هنوز به چنین سطحی نرسیده است.
 وی در پاسخ به منبع احتمالی این ویروس گفت: تمام شواهد نشان می‌دهد که این ویروس از سوی یک کشور ایجاد شده و این امر واضح است. اتحادیه بین‌المللی ارتباط از راه دور سازمان ملل قرار نیست که درباره مسوول این ویروس قضاوتی انجام دهد وظیفه ما ارتقا همکاری‌ها در این عرصه است.
 این درحالی است که دکتر توره افزود که وی این موضوع را به صورت مستقیم با برخی از کشور مطرح کرده است.
 براساس گزارش بی بی سی؛ وی تاکید کرد: برای سازمان ملل این امر بسیار مهم است که کشورهای عضو این سازمان بایکدیگر همکاری کنند تا بتواند در مقابل تهدیدهای سایبر آینده از خود دفاع کنند.
دکتر حمدون توره تصریح کرد: درحال حاضر خطر جنگ سایبر وجود دارد اما کاری که باید برای جلوگیری از آن انجام دهیم، این است که در مرحله نخست از وقوع آن پیشگیری کنیم. سازمان ملل علاقه‌مند است که از وجود یک قطعنامه صلح آمیز و یک رویکرد صلح آمیز در این رابطه اطمینان حاصل کند.
 این مقام مسوول در سازمان ملل تاکید کرد: نقش ما در وهله نخست ارتقا همکاری‌های بین‌المللی است، در این نقش نه تنها به اشتراک گذاشتن دانش مورد توجه قرار می‌گیرد، بلکه بیشتر آموزش افراد را شامل می‌شود که این آموزش‌ها بیشتر متوجه کشورهای در حال رشد برای پرهیز از اینکه در این فرآیند ضعیف به نظر رسند، خواهد بود. بنابراین ما تلاش می‌کنیم که یک رویکرد مسالمت‌آمیزی ایجاد کنیم تا فضای مجازی به دور از سیاست و جرایم باشد.
 آزمایشگاه‌های کسپراسکی، یکی از نخستین شرکت‌هایی که این بدافزار را کشف کرد، افزود که این حمله با هدف به سرقت بردن اسناد تکنیکی از ایران صورت گرفته بود.
منبع: فناوران
 

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر