در حال خواندن
رکورد ساخت سریع ترین ابررایانه جهان شکسته شد
0

رکورد ساخت سریع ترین ابررایانه جهان شکسته شد

نویسنده:  عبدالله افتادهخرداد ۳۱, ۱۳۹۱

IBM موفق شد ابررایانه‌ای با توانایی انجام 32/16 پتافلاپ محاسبه در هر ثانیه بسازد.
نود آی سی تی – در کنفرانس بین‌المللی ابرریانه 2012 هامبورگ در آلمان، ابررایانه Sequoia که در آزمایشگاه ملی انرژی لورنس لیورمور راه‌اندازی شده، به عنوان سریع‌ترین ابررایانه جهان معرفی شد. ابررایانه Sequoia در وهله نخست برای شبیه‌سازی در تحقیقات ایمنی و اعتبار تسلیحات هسته‌ای آمریکا کاربرد دارد. از این رایانه می‌توان برای کیهان‌شناسی، انرژی، علوم ژنوم انسانی و تغییرات اقلیم نیز استفاده کرد. اکنون Sequoia سریع‌ترین ابررایانه جهان است و پس از آن رایانه K Computer شرکت فوجیتسو ژاپن قرار می‌گیرد که توان انجام 51/10 پتافلاپ محاسبه در هر ثانیه دارد.
 
افزايش تقاضا برای سانسور اینترنت از سوی دولت‌های غربی
سایت اینفورمیشن ویک در گزارشی نوشت که مقامات آمریکایی در نیمه دوم سال گذشته میلادی شش هزار و 192 بار از برخي موتورهاي جست‌وجو خواسته‌اند تا اطلاعاتی را حذف کنند.
ایسنا- موتورهاي جست‌وجو هشدار داده‌اند که تلاش دولت‌ها برای حذف اطلاعات آنلاین در حال افزایش است و برخی از دولت‌هایی که چنین درخواست‌هایی را مطرح می‌کنند دموکراسی‌های غربی هستند. بنا بر اعلام برخي از موتورهاي جست‌وجو در نیمه اول سال 2011 مقامات آمریکایی تنها 757 بار تقاضای حذف مطالب آنلاین کرده‌اند حال آنکه این میزان در نیمه دوم سال گذشته برابر با شش هزار و 192 مورد بوده است. در همین حال تقاضای دولت انگلیس برای حذف مطالب آنلاین در نیمه دوم سال 2011 معادل 847 مورد بوده است که در مقایسه با 333 مورد در نیمه اول سال گذشته افزایش چشمگیری نشان می‌دهد.
  
فیس‌بوک المپیکی شد
با راه‌اندازی صفحه رسمی بازی‌های المپیک در شبکه اجتماعی فیس‌بوک، مسوولان این شبکه متعهد شدند که در این صفحه از درج هرگونه آگهی خودداری کنند.
ایتنا- در مراسمی با حضور نماینده کمیته بین‌المللی بازی‌های المپیک، یکی از مدال آورندگان انگلیسی و مدیران شبکه اجتماعی فیس‌بوک از صفحه رسمی بازی‌های المپیک امسال در لندن رونمایی شد. کریستین هرناندز، مدیر بخش بازرگانی بین‌المللی فیس‌بوک در این جلسه اعلام کرد ما از درج هر نوع آگهی تبلیغاتی در صفحه مربوط به بازی‌های المپیک لندن یا صفحات مشابه آن خودداری می‌کنیم. او افزود: همان‌گونه که در این بازی‌ها طبق مقررات نباید هیچ آگهی تبلیغاتی به صورت مشخص وجود داشته باشد، تمامی صفحات فیس‌بوک هم که با بازی‌های المپیک مرتبط هستند از این مقررات تبعیت خواهند کرد.
 
حراج نخستین رايانه اپل به قیمت 374 هزار دلار
نخستین کامپیوتر شرکت اپل (Apple I) در یک حراجی در نیویورک به قیمت 374 هزار دلار به فروش رفت.
ایسنا- یکی از نادرترین مدل‌های اولیه کامپیوتر شرکت اپل در یک حراجی در نیویورک به قیمت 374 هزار دلار فروخته شد. قیمتی که این کامپیوتر با آن به فروش رفت بیش از دو برابر قیمتی بود که انتظار می‌رفت، اما یک رقابت دو طرفه در این حراجی باعث شد تا قیمت پیشنهادی برای این مدل کامپیوتر تا 374 هزار دلار بالا برود. کامپیوتر Apple I توسط استیو وزنیاک و استیو جابز ساخته شده و در سال 1976 به فروش رفته بود.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر