در حال خواندن
سکوت مسوولان در برابر هک شدن بانك مركزي!
0

سکوت مسوولان در برابر هک شدن بانك مركزي!

نویسنده:  عبدالله افتادهتیر ۲, ۱۳۹۱

كارشناسان شبكه تاكيد كردند كه اين نوع خارج شدن سايت از دسترس به مدت طولاني و قطع شبكه اينترنت داخلي بانك ممکن است نشان‌دهنده حمله سايبري به سايت بانك مركزي است.
نود آي سی تی – سايت بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران صبح روز چهارشنبه از دسترس خارج شده است. خبرها از داخل بانك مركزي حاكي از آن است كه شبكه و اينترنت داخلي اين بانك نيز قطع شده و اين مشكل همچنان پابرجاست.
به گزارش ايلنا، سایت نهاد سياست‌گذار پولی و بانكي کشور در دسترس نيست و گفته می‌شود كاربران از داخل و خارج اين بانك امكان دسترسي به آن را ندارند.
اين در شرايطي است كه پيش از اين بهمني ریيس كل بانك مركزي اعلام كرده بود: در زمان اجرای هدفمند كردن یارانه‌ها
350 هزار حمله سایبری به بانك مركزی صورت گرفت.
اين موضوع از يك سو حساسيت بالاي اطلاعات در بانك مركزي را نشان مي‌دهد و از سوي ديگر تلاش دشمنان براي ضربه زدن به اقتصاد كشور را اثبات مي‌كند.
پيش از اين نيز يك حمله سايبري قدرتمند به سايت‌هاي داخلي وزارت نفت انجام شده بود كه كارشناسان، هدف طراحان اين حمله را سوء استفاده از اطلاعات داخلي اين وزارت‌خانه عنوان كردند. باتوجه به حساسيت بالاي اطلاعات نفتي اين موضوع اهميت بالايي پيدا كرد. اكنون نيز اگر اين سرنوشت براي بانك مكزي تكرار شده باشد بايد نگران اطلاعات بانكي كشور بود كه در بزرگترين نهاد سياست‌گذار پولي و بانكي كشور ذخيره شده است.
گفته می‌شود بعد از حمله سایبری که به وزارت نفت صورت گرفت این وزارتخانه ضمن از دسترس خارج کردن سایت خود و قطع کردن شبکه داخلی اینترنتی خود با ایزوله کردن فضای مجازی سعی در برطرف کردن حملات سایبری به سایت خود کرده بود حالا امروز بانک مرکزی نیز ظاهرا با این عمل مواجه شده است هر چند که هنوز مقامات در این خصوص توضیحی ارایه نداده‌اند.
 

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
خوشحالم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
درباره نویسنده
عبدالله افتاده

ارسال یک نظر